Walmart patentuje małe drony, które zastąpią pszczoły

Opublikowano: 18.03.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1003

Choć bardzo wiele mówi się o masowej śmierci pszczół na całym świecie oraz stosowaniem pestycydów, które według badań mają związek z tym zjawiskiem, korporacje szykują już dla nas rozwiązanie, które niekoniecznie ma związek z ratowaniem tych owadów. Zamiast wycofać z użytku szkodliwe chemikalia sugeruje się zastąpienie pszczół robotami.

Amerykańskie przedsiębiorstwo Walmat, które posiada ogromną sieć supermarketów, chce opatentować zrobotyzowaną pszczołę, która miałaby w domyśle zastąpić tę prawdziwą. Chmara małych dronów wyposażonych w kamery i czujniki miałaby wykonywać dokładnie te same czynności, co żywe pszczoły, czyli zapylać rośliny.

Patenty złożone przez sieć Walmart opisują wykorzystanie dronów oraz zautomatyzowanie całego procesu zapylania, a także zastosowanie tychże dronów do wykrywania szkodników atakujących uprawy, monitorowania zniszczeń i oczywiście rozpylania pestycydów.

Po raz kolejny przekonujemy się, że pieniądz rządzi światem – o wiele łatwiej jest wprowadzić rozwiązanie, które przyniesie kolejne zyski, niż zrezygnować z produktów szkodliwych dla środowiska i owadów co narazi tylko na straty. Korporacje kompletnie ignorują fakt, że pestycydy powodują masową śmierć pszczół. Wygląda więc na to, że wkrótce na polach mogą pojawić się pierwsze drony zapylające, które zastąpią pszczoły. Gorzej, jeśli ostatecznie okaże się, że żadna technologia nie jest w stanie zastąpić natury.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: cbinsights.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 18.03.2018 19:02

    “Gorzej, jeśli ostatecznie okaże się, że żadna technologia nie jest w stanie zastąpić natury.”

    Ja uważam że technologia, nie jest i nigdy nie będzie w stanie zastąpić natury żywym istotom takim jak my, abyśmy pozostali ludźmi z sumieniem.

  2. rumcajs 19.03.2018 11:05

    Czarno to widze… Brak pszczól, to poza mniejszeniem ilosci plonów, brak miodu, propolisu, i innych wytworów pszczelich. Czeka na to wielka farmacja, a także wielka chemia, bo poza “mechanicznymi” zapylaczami szykowane sa także chemiczne…
    Zatem szykuje, alboo juz jest zmowa przeciwko naturze…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.