Walka klas zamiast wojny światowej

Opublikowano: 25.05.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 501

22 maja zakończyła się w Warszawie międzynarodowa akcja „Walka klas zamiast wojny światowej” (“Klassenkampf statt Weltkrieg”). Akcję zorganizowały niemieckie, czeskie i polskie organizacje komunistyczne. Ze strony polskiej uczestniczyli w niej członkowie i sympatycy KPP.

Akcja rozpoczęła się 8 maja w Berlinie i polegała na przejeździe przez tereny dawnego NRD oraz Polski konwoju kilkunastu samochodów. Wśród biorących udział w konwoju pojazdów były ciężarówki z instalacjami przypominającymi zwycięstwo nad faszyzmem oraz walkę z imperializmem i kapitalizmem. Na jednej znalazła się makieta zniszczonej kopuły Reichstagu, symbolizująca zdobycie Berlina przez Armię Czerwoną, na innej pocisk rakietowy, symbolizujący militaryzm. Nie zabrakło też akcentów polskich. Jedna z ciężarówek wiozła modele stoczniowych dźwigów oraz zdjęcia stoczni gdańskiej zniszczonej w wyniku kapitalistycznej transformacji. W konwoju uczestniczyła również makieta radzieckiego czołgu T-34.

Konwój dotarł do kilkudziesięciu miast i miasteczek, w których jego uczestnicy odwiedzali miejsca związane z II wojną światową oraz rozdawali ulotki o aktualnych zagrożeniach ze strony imperializmu oraz 70 rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem. Konwój dotarł między innymi do Wrocławia, Częstochowy, Opola, Katowic i Łodzi.

19 maja dotarł do Warszawy, gdzie uczestnicy akcji w różnych punktach miasta rozdawali ulotki. Nie odbył się planowany przejazd ciężarówkami przez miasto, ponieważ nie wyraziły na niego zgody władze lokalne.

Autorstwo: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Super rozwinięte technicznie i duchowo obce cywilizacje, żyjące w pokoju, dobrobycie i harmonii, mają pewnie ustroje bardzo zbliżone do komunistycznych.

papamobile
Użytkownik
papamobile

@ Piechota Czyli można powiedzieć, że komunizm to ideologia rodem z kosmosu?

paullenburg
Użytkownik
paullenburg

No I raczej tylko w kosmosie moglby sie sprawdzic…
W idealnie czystej , rzeklbym krystalicznej formie jest ustrojem pieknym I szlachetnym…
W rekach ludzi stal sie jedna z najbardziej krwiozerczych machin w dziejach ludzkosci….

Blacha
Użytkownik
Blacha

Dziś mówią o równości i pokoju, jutro będą zabijać i kraść. Taka już jest lewica (ideologie, kłamstwa i manipulacje).

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

A czy kapitalizm w rękach ludzi nie stał się jednym z najbardziej “krwiożerczych machin w dziejach ludzkości”? Przez media i kulturę masową są stwarzane pozory, że przecież nic takiego złego się nie dzieje w dzisiejszej dobie bezwzględnego dojenia przez garstkę miliarderów.

Blacha
Użytkownik
Blacha

“bezwzględnego dojenia przez garstkę miliarderów.” tymi słowami zdefiniować można komunizm.

Dodam jeszcze że według ludzi zsowietowanych, Kapitalizm to czyste zło bo tak każdy ma tyle na ile sobie zasłużył. I ten “wyzysk” w kapitalizmie, jak ci się praca nie podoba to znajdujesz inną. Nie ma innej pracy? Zakładasz firmę. Trudno jest założyć firmę i ją prowadzić? To teraz wiesz dlaczego szefowie firm zarabiają więcej. Bo to ich pot, ryzyko i zaradność stworzyło tą firmę i dało ci pracę.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ale nie powinno być tak, że prezes dostaje 1000 razy więcej od pracownika!

lboo
Użytkownik
lboo

@Piechota: Dodałbym conajmniej 1000 razy. Bo nie dość że tak się męczą i wysilają dla dobra innych, to jeszcze za nic nie chcą zrzucić swego krzyża i w spokoju i dobrobycie żyć jako pracownicy najemni.