W ZEA powstanie fabryka rosyjskich samolotów pasażerskich

Opublikowano: 04.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1602

Rosja, wraz z innymi krajami uniezależniającymi się od zachodniego systemu finansowo-gospodarczego, zacieśnia współpracę, tworząc swój równoległy system.

https://www.youtube.com/watch?v=1GBWFAa6LdY

Wśród sojuszników nowego systemu trwa pogłębianie współpracy polityczno-gospodarczej pomiędzy Rosją a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA), gdzie w 2025 roku ma powstać fabryka produkująca rosyjskie samoloty pasażerskie.

Arabska firma Markab Capital podpisała właśnie umowę z włoską firmą SuperJet International, która jest przedstawicielstwem rosyjskiego koncernu Suchoj (Сухой). Jak z dumą twierdzi dyrektor generalny firmy Markab Capital, umowa „ma na celu utworzenie fabryki samolotów, która jest pierwszą tego rodzaju w regionie arabskim”.

Początkowa zdolność produkcyjna fabryki ma wynosić do 15 samolotów rocznie, z sukcesywnym rozwojem.

Wszystko wskazuje na to, że fabryka będzie produkowała model Suchoj Superjet 100 (SSJ100), który jest regionalnym, wąskokadłubowym samolotem pasażerskim, zabierającym do 98 pasażerów, a w przyszłych wersjach do 125 pasażerów. Do tej pory dostarczono do użytku 202 samoloty SSJ100, które oprócz rosyjskich linii lotniczych, latają również jako rządowe samoloty Królewskich Tajskich Sił Powietrznych oraz rządu Kazachstanu. Samoloty te zamówiło też kilka amerykańskich firm leasingowych, lecz ze względu na nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje, umowa nie może być zrealizowana.

Na podstawie: GulfNews.com
Źródło: Bibula.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.