W Zaporożu może dojść do katastrofy atomowej

Opublikowano: 31.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 318

Były minister transportu i łączności Ukrainy Jewgenij Czerwonenko poinformował o nadciągającej nad kraj groźbie katastrofy jądrowej. Były ukraiński deputowany powiedział, że remontowi 4. reaktora Zaporoskiej Elektrowni Atomowej towarzyszyły liczne naruszenia, które mogą doprowadzić do kolejnej katastrofy.

Czerwonenko zauważył, że po ujawnieniu naruszeń zostały one odnotowane przez Komisję ds. Energetyki Jądrowej. Przy tym raport otrzymał on w sposób, „jakim posługują się tylko służby specjalne – za pośrednictwem pięciu telefonów, skrzynek pocztowych i serwerów”.

Informacja brzmi tak: „Komisja ds. Regulacji Jądrowych przyznaje, że remont przeprowadzono z ogromnymi naruszeniami z powodu braku części zamiennych. Mało nam Czarnobyla? Mało na Zaporożu dymu?” – powiedział były ukraiński deputowany na antenie kanału NewsOne.

Wcześniej Czerwonenko oświadczył, że Ukraina może utracić swój systemu przesyłu gazu już w 2019 roku. Wyraził on nadzieję, że nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie dopuści do utraty systemu gazowego.

Zdjęcie: Falin (Sputnik)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.