W Wielkiej Brytanii skazano babcię za przytulanie wnuczki

Opublikowano: 03.01.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 387

W Wielkiej Brytanii 72-letnia Kathleen Danby została skazana na trzy miesiące więzienia za przytulenie 19-letniej wnuczki wbrew nakazom służby społecznej.

Starszą panią aresztowano wieczorem w Filharmonii w Liverpoolu, gdy ta oglądała pokaz komika Kena Dodda, podaje FAP.

„Podczas koncertu, Kathleen Danby została poproszona, aby przejść do holu, mówiąc, że jacyś ludzie chcą z nią rozmawiać” – powiedział 37-letni syn aresztowanej. „Kiedy wyszła, czekało na nią dwóch policjantów, którzy odczytali jej prawa”.

Policja zatrzymała kobietę na wniosek pracowników służb socjalnych na podstawie zdjęć zrobionych w kwietniu minionego roku. Widać na nich, jak babcia przytula wnuczkę.

W 2007 roku, kiedy dziewczynka miała 11 lat, była pod obserwacją pracowników socjalnych. Chodziła wówczas do szkoły z internatem. Przez rok nie mieszkała z babcią, a jej ojca oskarżono o molestowanie dzieci. Podczas jednego ze spacerów, dziewczyna wpadła w furię i wybiegła na ruchliwą autostradę.

Ojcu, który przebywał w więzieniu, nie wolno było komunikować się z córką. Mimo zakazu, spotykał się z nią jednak na przepustkach, za co został ponownie skazany.

Dziewczynka 170 razy uciekła z internatu, bo dziecko chciało mieć kontakt z babcią, a tego jej zabroniono. Starsza pani mogła widywać wnuczkę tylko raz w miesiącu pod czujnym okiem pracowników socjalnych.

Zakaz zniesiono, gdy dziewczynka osiągnęła pełnoletniość. Okazało się jednak, że relacje babci z wnuczką nadal są pod silnym nadzorem pracowników służb socjalnych. Sfotografowano, jak kobiety się przytulają. W tej sytuacji sędzia stwierdził naruszenie prawa i na tej podstawie wydał nakaz aresztowania i skazał Kathleen Danby na trzy miesiące więzienia.

Autorstwo: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wolny
Użytkownik
wolny

Nie lapie tego – przeciez i babcia i wnuczka byly pelnoletnie.

Ahmm
Użytkownik
Ahmm

Wybaczcie, ale nie wierzę w ten artykuł. U nas często pojawiają się tego typu newsy związane z opieką społeczną, często m.in. w kontekście zabierania dzieci Polakom na emigracji. Prawda jest taka, że w większości przypadków sa one zmanipulowane i dopasowane do ideologii jaką staramy się szerzyć (jak to Unia i inne państwa zachodu przyczyniają się do upadku tradycyjnej rodziny i co tam jeszcze). W większości przypadków racja jest jednak po stronie opieki społecznej, mimo powszechnie panującej opinii, że urzędnicy są tylko po to by uprzykrzać wszystkim życie. Na niekorzyść tego newsa wpływa też w moich oczach źródło. MailOnline to internetowa wersja największego szmatławca o jakim słyszałem, czyli Daily Mail. Fakt i Super Expres wypadają przy nim jak BBC czy Al Jazeera. Myślę, że w takim serwisie który stara się przeciwstawiać manipulacji mediów nie powinno w ogóle umieszczać się czegokolwiek pochodzącego z podobnych źródeł. Daily Mail dla większej ilości sprzedanych egzemplarzy potrafił niszczyć życie ludzi.

Uwierzę jeśli ktoś mi pokaże doniesienia z jakiegoś wiarygodnego źródła. Bo urzędnicze absurdy rzeczywiście się zdarzają i temu nie zamierzam zaprzeczać.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Ahmm – też mi w tym wszystkim coś śmierdzi.