W Wielkiej Brytanii może być 13 000 niewolników

Opublikowano: 01.12.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

W Wielkiej Brytanii może być od 10 do 13 tys. ofiar niewolnictwa. To znacznie więcej, niż wcześniej sądzono, wynika z analizy ministerstwa spraw wewnętrznych, podaje BBC.

W ramach nowoczesnego niewolnictwa zmusza się kobiety do prostytucji. Ofiarami są też osoby, które popadły w długi, jak również ci, którzy są zmuszani do pracy w fabrykach, na polach lub na statkach rybackich. Według brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, niewolnikami w Wielkiej Brytanii są obywatele ponad stu krajów, głównie Albanii, Nigerii, Wietnamu i Rumunii, a także dorośli i dzieci, które urodziły się w Wielkiej Brytanii.

Agencja Narodowa, która walczy z zorganizowaną przestępczością, oszacowała liczbę ofiar w minionym roku na 2744 ludzi. Jednak ministerstwo spraw wewnętrznych zmieniło metodologię liczenia i dane nie są znane ww. agencji. Prawo przeciwko współczesnemu niewolnictwu przechodzi obecnie proces zatwierdzania w parlamencie. Zmiany czynione są po to, aby lepiej chronić ofiary handlu ludźmi w Anglii i Walii. Wprowadzenie podobnych środków planuje także Szkocja i Irlandia Północna.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wiara milosc nadzieja
Użytkownik
wiara milosc nadzieja

ogromna większość ludzi nadal jest niewolnikami – “prawda was wyzwoli.
33 Odpowiedzieli mu: My jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie służyliśmy nikomu. Jakże możesz mówić: Będziecie wolni?
34 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, że każdy, kto popełnia grzech, jest sługą grzechu.
35 A sługa nie mieszka w domu na wieki, lecz Syn mieszka na wieki.
36 Jeśli więc Syn was wyzwoli, będziecie prawdziwie wolni” – 8 rozdział ewangelii Jana , Uwspółcześniona Biblia Gdańska

wszelkie przejawy niewolnictwa są w obecnym świecie złe, ale gdy ktoś został uwolniony z niewoli grzechu nawet gdyby się znalazł w niewoli u ludzi, jest wolny. Natomiast niewolnicy grzechu w każdym położeniu są niewolnikami – choćby cały świat pozyskali i mieli miliardy na kontach i ogrom ludzi pod sobą, są niewolnikami.

“Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie martw się tym. Lecz jeśli możesz stać się wolny, to raczej z tego skorzystaj.” – 1 Koryntian 7:21 UBG – w świecie rzymskim gdzie niewolnicy byli jednym z fundamentów społeczeństwa apostoł Paweł zachęcał aby jeśli jest możliwość to stawaniu się również cieleśnie wolnym.

Prometeo
Użytkownik
Prometeo

@wiara milosc nadzieja Co ma do tego tematu jakaś historia o jednym z semickich plemion ? Żal mi tych ludzi , zwlaszcza prostytutek bo powinny być szanowane i dziś jak w przedchrześcijańskiej Europie. Zmuszanie do prostytucji, szykanowanie, szkalowanie i tym samym uniemożliwianie zmiany fachu oraz sutenerstwo powinny być w pierwszym szeregu obok najcięższych zbrodni Prostytutki na całym świecie powinny mieć wszystkie świadczenia , związki zawodowe oraz powszechny szacunek społeczny oraz obniżony wiek emerytalny .W sprawie krzywdzonych dzieci nie zabieram glosu tylko pytam GDZIE JEST WOJSKO i krótka rozprawa dla bandytów ?

XXIRapax
Użytkownik
XXIRapax

No to maksymalnie chyba 35 wiosna zycia, jesli chodzi o ten wiek emerytalny?
W Wlk Brytanii o wiele lepiej rozwinieta jest siec tzw. “nowoczesnego niewolnictwa”, ktorej ofiarami pada wiekszosc “poczatkujacych” emigrantow. Szczegolnie tych bez zaplecza i znajomosci.
O nich nikt nie wspomni. Lepiej im krzyczec, ze zabieraja prace a oczy widowni zwrocic na organizacje przestepcze.
Obludni angole mysla, ze nikt nie pamieta o tym co robili przez ostatnie 500 lat…