W Wiedniu zakazano dystrybucji darmowego Koranu

Opublikowano: 09.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 4

Austriackie ugrupowania polityczne porozumiały się w sprawie zakazu dystrybucji darmowych egzemplarzy Koranu. Służby wywiadowcze uważają bowiem, że służą one do radykalizacji mieszkańców, natomiast jednym z inicjatorów akcji był skazany terrorysta.

Zakaz dystrybucji świętej księgi muzułmanów w dzielnicy Döbling w północno-zachodnim Wiedniu został nałożony z inicjatywy narodowo-konserwatywnej Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), która zyskała teraz poparcie chadeków z Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) i Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPÖ). Akcję kolportażu Koranu próbowano powstrzymać od kilku miesięcy, ale prowadzące ją osoby przenosiły się w różne części austriackiej stolicy. Porozumienie trzech największych ugrupowań ma spowodować, iż te działania staną się w końcu skuteczne.

Przed akcją rozdawania darmowych egzemplarzy Koranu od dłuższego czasu ostrzegają austriackie służby wywiadowcze, uważając to za narzędzie rekrutacji radykalnych wyznawców islamu przez grupy terrorystyczne. Ponadto jednym z inicjatorów dystrybucji księgi był osobnik skazany za terroryzm. 35-latek miał brać udział w rekrutacji dwóch nastolatek, Samry Kesinovic i Sabiny Selimović, których sprawa obiła się szerokim echem na początku ub.r. Pierwsza z nich miała zostać zabita przez terrorystów z Państwa Islamskiego podczas próby ucieczki z Syrii, natomiast druga zginęła w trakcie walk toczonych w Ar-Rakkce.

O radykalnych wersjach Koranu mających duży udział w radykalizacji muzułmanów od dawna mówią także niemieccy policjanci, którzy walczą z grupami młodych islamistów w tradycyjnych strojach, rozdających darmowe egzemplarze świętej księgi muzułmanów.

Na podstawie: TheLocal.at, Krone.at
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Partia wolności uhahahahahaha książki zakazuje uhahahahahaha

To raczej było tłumaczenie Koranu, bo oryginału nie powinni rozdawać. Trzeba się oczyścić by móc go dotykać.