W Wiedniu tysiące osób wyszło na ulice

Opublikowano: 01.02.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1389

W Wiedniu kilka tysięcy osób wbrew zakazowi wyszło w niedzielę na demonstrację przeciwko obostrzeniom w związku z COVID-19, doszło do „licznych zatrzymań”, poinformowała lokalna gazeta „Kurier”. Trzeci twardy lockdown wprowadzono w Austrii od 26 grudnia i obecnie został przedłużony do 7 lutego.

Jak zaznacza gazeta, w ciągu ostatnich miesięcy w Wiedniu i innych austriackich miastach w weekendy odbywały się demonstracje przeciwko ograniczeniom, podczas których nie przestrzegano związanych z COVID-19 wytycznych i gdzie pojawili się zwolennicy prawicowego ekstremizmu. W ten weekend w stolicy Austrii także miało dojść do protestów, jednak policja ich zakazała.

Gazeta podaje, że zezwolono na przeprowadzenie jednej z 17 demonstracji, a uczestników było 5 tysięcy, zamiast zapowiedzianych przez organizatora 50 tysięcy. Liczba zatrzymanych nie jest znana. Utrzymanie porządku w mieście zapewniało ponad tysiąc funkcjonariuszy.

Członek skrajnie prawicowej Partii Wolnościowej Herbert Kickl skrytykował władze, twierdząc, że MSW kraju „nakazało” dowództwu policji zakazać zaplanowanych na niedzielę demonstracji. Według Kickla odpowiedzialność za każdą eskalację podczas demonstracji ponosi szef austriackiego MSW Karl Nehammer.

Jak donosi korespondent „Sputnika”, nielegalne protesty przeciwko zaostrzeniem środków w walce z koronawirusem zostały stłumione w niedzielę w centrum Brukseli. Wcześniej masowe protesty przeciwko ograniczeniom w związku z COVID-19 i wprowadzeniu godziny policyjnej przeszły w wielu miastach Holandii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o