Kto zabił Polaka, który stanął w obronie kobiety?

Opublikowano: 13.05.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2783

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie ws. niedzielnego zabójstwa na ul. Nowy Świat. Policja udostępniła wizerunek uczestnika zdarzenia (nie wiadomo jeszcze, czy to zabójca). Plotki głoszą, że nożownikiem jest uchodźca z Ukrainy, ale jego narodowość nie jest jeszcze znana.

„Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego” – informuje komisarz Marcin Żurawski.

„Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112” – głosi komunikat warszawskiej policji.

W sieci pojawiło się nagranie z próby ratowania młodego Polaka. Na wideo widać śmiertelne rany zadane mężczyźnie. Film został nagrany przez przez Ukraińca, a w tle słychać rozmowy prowadzone przez ukraińskich uchodźców. Są świadkami na miejscu zdarzenia, ale nie wiadomo, czy znajomymi zabójcy.

Uwaga! Nagranie z miejsca zdarzenia jest drastyczne i oglądasz je na własną odpowiedzialność!

Udostępniono również materiał z potyczki pomiędzy ofiarą, a agresorem. Mężczyzna zginął, ponieważ zwrócił napastnikowi uwagę, aby nie zaczepiał kobiety. W odpowiedzi agresor zaatakował go, wyciągnął nóż i zadźgał na śmierć wieloma pchnięciami w plecy.

„Zabezpieczono dokumenty oraz monitoring. W tej chwili śledczy go analizują” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. „Trwają czynności dowodowe” – dodała Aleksandra Skrzyniarz.

Media mainsteramowe milczą na temat możliwej narodowości sprawcy. Wspominają o mieszanej grupie polsko-cudzoziemskiej. „Gazeta Wyborcza” napisała, że obcokrajowcy mówili po angielsku, chociaż na nagraniach nie słychać angielskiej mowy. W czasie szamotaniny co najmniej trzech napastników i ofiary słychać słowa „Puść to ku**o”. Widać również mężczyznę w kapturze, który kopie leżącą ofiarę. Nie wiadomo, kto wypowiedział polskie słowa – zabójca czy ktoś inny.


Plotki w internecie głoszą, że zbrodniarz jest Ukraińcem, ale za wcześnie na wyciąganie takich wniosków, ponieważ równie dobrze może być Polakiem. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: PolsatNews.pl, Twitter.com, MediaNarodowe.com, Stefczyk.info
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Admin WM 13.05.2022 18:30

  Z nowszych informacji, których nie miałem rano, gdy pisałem newsa, wynika, że w czasie bójki padły słowa „Puść to ku..o”. Nie wiadomo jeszcze jakiej narodowości był agresor – była to grupa 3 osób, wśród której mógł być co najmniej 1 Polak. Posłuchajcie nagrania (wideo nr 2) – słychać te polskie słowa.

  Poprawiłem newsa, by był bardziej prawdziwy – moim celem nie jest szczucie na Ukraińców, którzy film kręcili (mogli być tylko świadkami zdarzenia nie związanymi z napastnikami), ale dociekanie obiektywnej prawdy. Czekam na nowe fakty w tej sprawie. Na razie za wcześnie na spekulacje, że zabił Ukrainiec (choć tego też wykluczyć się nie da).

  Usunąłem 3 komentarze, ponieważ po poprawieniu treści wiadomości zdezaktualizowały się (były odpowiedzią na spekulacje, że zabójcą jest uchodźca z Ukrainy – a tego jeszcze nie wiemy).

 2. Jande 13.05.2022 22:12

  Gazeta Wyborcza to nie jest źródło informacji lecz miejsce uprawiania polityki.
  Szkoda miejsca i zachodu na cytowanie tego piśmidła.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.