W Warszawie nie będzie defilady na Święto Wojska Polskiego

Opublikowano: 10.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 150

W tym roku nie zobaczymy defilady wojskowej w Warszawie. Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił nowe miejsce uroczystości. Defilada odbędzie się na Śląsku. Wcześniej (15 maja) informował o tym minister MON Mariusz Błaszczak.

„Ze względu na setną rocznicę I. powstania śląskiego i doniosłość tego wydarzenia dla historii Polski tegoroczne święto będzie obchodzone w Katowicach” – podał Andrzej Duda.

Prezydent Polski powiedział również, że ta decyzja została podjęta wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i premierem Mateuszem Morawieckim, bo 2019 jest Rokiem Powstań Śląskich. Andrzej Duda obiecuje wielką defiladę.

Ze słów prezydenta wynika, że szef MON już zaczął planowanie trasy, którą przejdzie defilada. Głowa państwa z całego serca zaprasza wszystkich na wydarzenie, które odbędzie się 15 sierpnia na Górnym Śląsku. Wcześniej Duda razem z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim posadzili Dąb Powstań Śląskich.

Co roku 15 sierpnia w Polsce obchodzone jest Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, oraz święto liturgiczne – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o