W USA zamawiają Ubera aby dostać się do szpitala

Opublikowano: 30.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 666

W Stanach Zjednoczonych opłata za przejazd do szpitala karetką pogotowania może wynieść nawet 1000 dolarów. Nic dziwnego, że ludzie zaczęli szukać innych, tańszych rozwiązań nawet w tak nagłych przypadkach i obecnie do szpitala dojeżdża się tam Uberem.

Uber, czyli usługa transportu samochodowego kojarząca poprzez aplikację pasażerów z kierowcami, został wprowadzony do 766 miast w 43 stanach USA. W Polsce wprowadzenie usługi wywołało niemały skandal i wojnę z taksówkarzami, którzy poczuli, że za sprawą konkurencyjnych cen kierowców amerykańskiego przedsiębiorstwa tracą klientów. Na podstawie danych ze Stanów Zjednoczonych widać jednak, że pasażerowie zamieniają na Ubera nie tylko taksówki, ale także karetki pogotowia.

Zgodnie z szacunkami, korzystanie z karetki pogotowia w Stanach Zjednoczonych zmalało już o 7%, ponieważ pacjenci dojeżdżają do szpitala Uberem. Twórcy usługi proszą jednak pasażerów o zachowanie ostrożności i nie decydowanie się na przejazd samochodem osobowym w niebezpiecznych okolicznościach.

Koszt przejazdu karetką pogotowia jest dla wielu ludzi w USA poza zasięgiem finansowym. W Polsce o tym, czy pacjentowi przysługuje bezpłatny przejazd transportu sanitarnego, decyduje lekarz, a i tak jest to możliwe jedynie dla osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym. Dla osób nieubezpieczonych koszt przejazdu karetką w Polsce waha się w okolicach 300-400 zł. Pytanie, czy pojawią się konflikty z Uberem także ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia?

Autorstwo: Scarlet
Zdjęcie: PixaBay.com (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.