W USA zaczynają bankrutować banki
Po sygnalizowaniu na początku roku przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), który ubezpiecza depozyty bankowe, że nadchodzi załamanie rynku i bankructwa banków, obecnie rozpoczął się ten proces.
Wraz z niedawnym upadkiem banków Silicon Valley Bank SVB i Signature Bank, wśród innych banków regionalnych rozprzestrzeniły się pytania o potencjalną panikę i masowe wycofywanie przez ich klientów środków z kont bankowych.
Tymczasem niepewni co do bezpieczeństwa swoich oszczędności obywatele już wycofują przynajmniej część środków, szczególnie ci, którzy wiedzą, że FDIC jest w stanie zabezpieczyć jedynie 1,3% depozytów bankowych. Te pieniądze przenoszone są również z małych do dużych banków tj. JPMorgan, Citi czy Bank of America.
Według cykli ekonomicznych Martina Armstronga główny punkt korekty na rynku to 10 kwietnia 2023 r. gdzie obecnie rozwijające się załamanie będzie miało swój punkt krytyczny. W tym okresie może w istocie dojść do szerszych problemów nie tylko w USA, ale również w Europie i innych rynkach.
Jak podkreślił Alex Jones w materiałach omawiających obecnie rozwijający się kryzys bankowy, główne banki dążą do wykorzystania kryzysu, aby wchłonąć całą masę małych banków lokalnych, skonsolidowania władzy i wprowadzenia cyfrowej waluty zarządzanej przez Bank Centralny. „Z tego stworzą cyfrowe waluty banku centralnego CBDC, które zostaną wprowadzone… To w istocie cyfrowa waluta banku centralnego, która śledzi i kontroluje wszystko, co robisz, a następnie spróbują zakazać wszystkich normalnych kryptowalut, które są faktycznie niezależne i zdecentralizowane” – powiedział widzom „Info Wars”. „SVB jest początkiem globalistycznego planu upadku mniejszych banków regionalnych, aby mogły zostać wchłonięte przez 6 dużych banków połączonych z Rezerwą Federalną, a ostatecznym celem jest wprowadzenie waluty cyfrowej, czyli CBDC, jako rozwiązania kryzysu, który stworzyli” – dodał Alex Jones.
Tak czy inaczej, przez kolejne miesiące będziemy mieli do czynienia z kolejnym bankowym kryzysem. Być może jak zaznaczył na początku roku FDIC może on również obejmować ratowanie banków pieniędzmi klientów jak to miało miejsce na Cyprze w 2013 roku.
Źródło: PrisonPlanet.pl