W USA wszczęto śledztwo przeciwko firmie Trumpa

Opublikowano: 19.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1715

Prokuratura Generalna USA w Nowym Jorku poinformowała o śledztwie w sprawie należącej do byłego prezydenta USA Donalda Trumpa firmy Trump Organization, donosi stacja telewizyjna NBC.

„Poinformowaliśmy Trump Organization, że nasze śledztwo w sprawie tej organizacji nie jest już czysto cywilne. Obecnie aktywnie prowadzimy dochodzenie kryminalne razem z Prokuraturą Generalną Manhattanu” – czytamy w oświadczeniu rzecznika prokuratora stanu Nowy Jork Fabiena Levaya.

W zeszłym roku wielka ława przysięgłych w sprawie prowadzonej przez prokuratora okręgowego z Manhattanu Cyrusa Vance’a zażądała dokumentacji finansowej Trump Organization z ostatnich ośmiu lat.

Vance wcześniej oświadczył, że prowadzi dochodzenie kryminalne w sprawie finansów Trumpa w celu wykrycia potencjalnych naruszeń prawa stanowego. W sierpniu sąd odmówił rozpatrzenia wniosku prawników Trumpa o odmowę dostępu do jego dokumentów finansowych.

Dokumenty finansowe Trumpa, a przede wszystkim zeznania podatkowe, stały się przedmiotem intryg już podczas kampanii wyborczej w 2016 roku.

Wbrew ustalonej praktyce Trump nie upublicznił informacji o swoich sprawach finansowych, powołując się na to, że jego biznes i oświadczenia są poddawane audytom finansowym.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.