W USA uruchomiono geoinżynieryjny plan badawczy

Opublikowano: 17.10.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1858

Zaledwie kilka lat temu niezależne media były nazwane bandą dzikich „teoretyków spiskowych” za ostrzeżenia, że klimatyczni ekstremiści przyglądają się eliminacji promieni słonecznych docierających do Ziemi. Teraz teorie spiskowe, przed którymi cię ostrzegano, stają się spiskowymi faktami.

Ideą nowego systemu blokowania słońca jest regulowanie poziomu ekspozycji Ziemi na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Jeśli wystarczająca ich ilość zostanie zablokowana i odbita z powrotem w kosmos, być może temperatury staną się nieco niższe, co podobno pomoże polarnym czapom lodowym i w przyszłości zapobiegnie zalewaniu nadbrzeżnych nieruchomości.

Jednym ze sposobów, w jaki globaliści planują blokować słońce, jest rozpylanie w stratosferze aerozoli, znanych również jako smugi chemiczne (chemtrails). Być może pamiętasz, że były nazywane „teorią spiskową”, dopóki ostatecznie nie zostały potwierdzone jako kolejny fakt.

Krążą również pomysły na temat „rozjaśniania” chmur znajdujących się nad powierzchnią mórz i „rozrzedzania” cirrusów, które według klimatycznych ekstremistów mogą blokować słońce przed nadmiernym nagrzewaniem planety w ciągu dnia.

„Stratosferyczne rozpylanie aerozoli polega na rozpyleniu w stratosferze aerozolu, takiego jak dwutlenek siarki, a ponieważ może to wpływać na cały glob, to często przyciąga największą uwagę” – donosi CNBC. „Podczas gdy argumenty dotyczące nadużyć utrudniają wysiłki badawcze, to pomysł ten zyskuje coraz większą uwagę w obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego”.

Inwestorzy w technologie klimatyczne chwalą Bidena za utorowanie drogi do większych zysków z globalnego ocieplenia. Podpisany przez prezydenta Bidena na początku tego roku program blokowania promieni słonecznych Biura Białego Domu ds. Polityki Nauki i Technologii prawdopodobnie będzie wiązał się z rozpylaniem dwutlenku siarki do atmosfery, co nawet CNBC przyznaje, że ma „szkodliwy wpływ na środowisko i zdrowie ludzi”.

„Odbijanie światła słonecznego ma potencjał, aby chronić źródła utrzymania miliardów ludzi i jest to znak przywództwa Białego Domu, który rozwija te badania, aby wszelkie przyszłe decyzje mogły być zakorzenione w nauce, a nie w geopolitycznej brawurze” – chwalił Biały Dom Chris Sacca założyciel funduszu inwestycyjnego Lowercarbon Capital, który czerpie korzyści z tego rodzaju klimatycznego szaleństwa.

Pomimo oczywistego konfliktu interesów między działalnością biznesową Sacca a agendą Białego Domu Bidena, Sacca twierdzi, że ma w tym „zerowy interes finansowy, poza filantropią”.

Według Davida Keitha, profesora z Uniwersytetu Harvarda, pomysł blokowania światła słonecznego w celu powstrzymania globalnego ocieplenia istnieje od co najmniej 1965 roku. Po prostu dziś traktuje się go znacznie poważniej niż wtedy – prawdopodobnie dlatego, że społeczeństwo coraz bardziej degradowane jest intelektualnie do absolutnej idiokracji kontrolowanej przez obłąkanych klimatycznych ekstremistów.

W tym samym roku raport „Restoring the Quality of Our Environment” („Przywracanie jakości naszego środowiska”) przekazany ówczesnemu prezydentowi Lyndonowi B. Johnsonowi przedstawił pomysł rozpylania cząstek w powietrzu za cenę 100 USD za milę kwadratową. Korzystając z ówczesnej wartości dolarów, oszacowano, że obniżenie w ten sposób globalnych temperatur kosztowałoby około 500 milionów dolarów rocznie.

Nie wszyscy są jednak przekonani, że blokowanie światła słonecznego jest właściwą drogą, w tym Janos Pasztor, dyrektor wykonawczy Carnegie Climate Governance Initiative. Mówi, że „modyfikacja promieniowania słonecznego nigdy nie będzie rozwiązaniem dla kryzysu klimatycznego”.

Autorstwo: Ethan Huff
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.