W USA samolotami bez maseczek

Opublikowano: 19.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1272

Sędzia sądu federalnego w USA unieważniła w orzeczeniu z 18 kwietnia nakaz wydany przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zobowiązujący podróżnych do maskowania w samolotach i innych środkach transportu publicznego.

Amerykańska sędzia okręgowa Kathryn Kimball Mizelle powiedziała, że przepis CDC przekroczył ustawowe uprawnienia agencji, ponieważ jego wdrożenie naruszało prawo administracyjne. W odpowiedzi na pozew złożony przez Health Freedom Defense Fund Mizelle poleciła agencji wycofać nakaz w całym kraju.

„W czasie, gdy CDC wydało nakaz, pandemia COVID-19 trwała prawie rok, a liczba przypadków COVID-19 spadała” – napisała w uzasadnieniu. Mizelle stwierdziła również, że mandat, który został nałożony w lutym 2021 r., przekroczył ustawowe uprawnienia CDC.

Nie jest jasne, czy Departament Sprawiedliwości będzie próbował złożyć apelację, ani jak szybko orzeczenie zostanie wdrożone w Stanach Zjednoczonych na lotniskach. Kilka tygodni temu CDC ogłosiło, że przedłuży obowiązek maskowania co najmniej do 3 maja, pomimo apeli ze strony firm i organizacji lotniczych o zakończenie tej praktyki. American Airlines, United Airlines Holdings, Delta Air Lines i Southwest Airlines były wśród nich. Ich zdaniem „wiele się zmieniło od czasu wprowadzenia tych środków i nie mają one już sensu w obecnym kontekście zdrowia publicznego”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.