W USA policjant zastrzelił głuchoniemego kierowcę

Opublikowano: 24.08.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Pracownik policji zastrzelił głuchoniemego kierowcę Daniela Harrisa w mieście Charlotte (stan Karolina) – poinformowała telewizja CBS.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia wieczorem, jednak informację o nim podano do wiadomości publicznej dopiero 22 sierpnia. Patrol spróbował zatrzymać samochód za przekroczenie prędkości, lecz 29-letni kierowca nie podporządkował się policji — pisze Mail.ru.

Według raportu policyjnego, kiedy Harris zatrzymał się niedaleko swojego domu i wysiadł z samochodu między nim a patrolowym Jarmanem Saundersem doszło do potyczki, podczas której funkcjonariusz wystrzelił do kierowcy, zabijając go na miejscu.

Jednocześnie miejscowa gazeta “MintPress News”, powołując się na świadków pisze, że mundurowy wystrzelił do Harrisa tuż po wyjściu z samochodu. Świadkowie twierdzą również, że mężczyzna próbował porozumieć się z policjantem za pomocą gestów. Obecnie śledczy ustalają, czy Harris zdawał sobie sprawę z prześladowania, oraz czy inspektor wiedział, że młody mężczyzna ma problemy ze słuchem i mową. Sąsiedzi zmarłego i krewni twierdzą, że Harris nie mógł usłyszeć dźwięku syreny policyjnej, a kiedy zatrzymał się, to nie wiedział, czego mundurowy chce.

Wszczęto śledztwo, w okresie jego trwania Saunders został odsunięty od służby.

6 lipca w stanie Minnesota oficer policji, którzy zatrzymał samochód w celu sprawdzenia dokumentów, czterokrotnie wystrzelił do znajdującego się w kabinie 32-letniego Afroamerykanina Fernanda Castillo w chwili, gdy ten sięgnął do kieszeni po prawo jazdy. Po kilku godzinach ranny zmarł w miejscowym szpitalu.

5 lipca podczas kłótni z dwoma funkcjonariuszami 37-letni ciemnoskóry mężczyzna Elton Sterling został zabity przez jednego z nich i zmarł na miejscu. Po tym zdarzeniu w mieście Baton Rouge w stanie Luizjana wybuchły akcje protestacyjne. Dziesiątki ludzi wyszło na ulice miasta, domagając się przeprowadzenia śledztwa w sprawie zabójstwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

Także pamiętaj kierowco nadmierna prędkość jest teraz podwójnie niebezpieczna. Jeśli nie zabije cię na drodze to zabije po wyjściu z auta. Sorry…

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Na zdjęciu wygląda na białasa, jak nie ma.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

8pasanger

“Jeśli policja próbowała zatrzymać kierowcę to powinien w takiej sytuacji być pościg z zajechaniem drogi ściganemu pojazdowi lub też blokada drogowa. Wtedy kierowca z pewnością by widział radiowóz z migającym kogutem i zatrzymaĺby się mając czyste sumienie.”

Kierowca nie był niewidomym, czyli powinien zobaczyć w lusterkach ze policja jedzie za nim, po za tym inwalidzi (a osoba głuchoniema jest inwalidą) powinna oznakować swój pojazd naklejką.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@salmac

“”To że kierowca nie widział jadącej za nim policji, jest powodem, aby go zastrzelić?!! Halo oprzytomnij!””

Halo, oprzytomnij i naucz się czytać tekst ze zrozumieniem.
Policjant nie strzelał do kierowcy, dlatego ze on uciekał przed pościgiem policyjnym, tylko dlatego że nie wykonywał poleceń wydanych przez policjanta podczas zatrzymania, artykuł sugeruje ze powodem tego było kalectwo kierowcy,

Według raportu policyjnego Kierowca stawiał czynny opór. Kiedy kierowca wysiadł z samochodu między nim a patrolowym doszło do potyczki, podczas której funkcjonariusz wystrzelił do kierowcy, zabijając go na miejscu.

Według jednych świadków policjant wystrzelił do kierowcy po wyjściu z samochodu, a inni świadkowie twierdzą, że mężczyzna próbował porozumieć się z policjantem za pomocą gestów, no to jak było naprawdę, którzy świadkowie kłamią?

Masz to wyraźnie napisane w tym artykule, czy wy naprawdę jesteście tak mało ogarnięci że trzeba wam wszystko tłumaczyć?

P.S potrafisz odróżnić gestykulację od rozmowy migowej?

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@salmac

“Zawsze jedziesz z wzrokiem w lusterkach? Nie zdarzyło ci się przejechać kilometra lub dwóch bez spoglądania wstecz?”

Dzieciaku, ten kierowca był GŁUCHY!!! i tylko dzięki lusterkom jest wstanie ogarnąć sytuacje wokół niego, porównywanie głuchego kierowcy do kierowcy w pełni “sprawnego fizycznie” jest infantylne z twojej strony i na silę budujesz obronę swojej chorej teorii.

Dzieciaku oprzytomnij, nawet kaleka który przemieszcza sie samochodem bez patrzenia w lusterka, wie ze policja w usa używa wideorejestratorów, w internecie masz pełno filmów z policyjnych radiowozów.