Liczba wyświetleń: 256
Międzynarodowy kościół konopi został otwarty w mieście Denver w stanie Kolorado, a jego adepci wykorzystują konopie w celach rytualnych, informuje pismo „Huffington Post”.

„Nie wierzymy w autorytarne struktury i nie uznajemy poznania Rozumu Bożego. Nie ma u nas proroków i apostołów” – powiedział w wywiadzie dla gazety adept kościoła Lee Molloy.
Organizacja zajęła budynek obok kościoła protestanckiego. W nim będą odbywać się różne wydarzenia. Kościół zamierza zapraszać znanych aktorów, komików, a także organizować koncerty i pokazy filmowe.
Według profesora z Uniwersytetu Nowego Jorku Marca Ferrary, pierwsze wzmianki o użyciu konopi w celach rytualnych pochodzą z indyjskich Wed, czyli sprzed około 3 tysięcy lat. Wielu wyznawców hinduizmu do tej pory spożywa napój na bazie konopi pod nazwą bhang.
Oprócz tego, konopie są częścią kultu rastafariańskiego, rozpowszechnionego głównie na Jamajce i w Etiopii. Znanym rastafariańczykiem był Bob Marley.
Zdjęcie: 7raysmarketing (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Loading...
TAGI: marihuana, USA - Stany Zjednoczone
Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.