W USA niektóre instytucje przywracają maskowanie

Opublikowano: 24.08.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2028

Pojawiają się doniesienia, że ​​uczelnie, szpitale i niektórzy urzędnicy zaczęli ponownie wdrażać nakazy dotyczące masek ochronnych przeciwko Covid-19, chociaż liczba hospitalizacji nadal pozostaje stosunkowo niska.

Morris Brown College w Atlancie ogłosił w tym tygodniu w mediach społecznościowych, że ponownie wdraża obowiązek noszenia maseczek w związku ze wzrostem liczby pozytywnych przypadków Covid-19 wśród studentów Atlanta University Center. Uczelnia oświadczyła również, że narzuci reżimy izolacji i kwarantanny zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), a także prowadzić będzie śledzenie kontaktów.

„Wszyscy studenci i pracownicy są zobowiązani do noszenia masek na twarz (pracownicy mogą je zdejmować w swoich biurach, gdy są sami)” – czytamy w ogłoszeniu. Uczelnia nakazała także studentom zachowanie „dystansu fizycznego” i poinformowała, że ​​przez następne dwa tygodnie nie będą odbywać się żadne duże zgromadzenia ani imprezy studenckie. Nałożono także obowiązek sprawdzania temperatury ciała studentów i pracowników po przybyciu na kampus.

Prezydent Morris Brown, Kevin James, powiedział dziennikowi The Atlanta Journal-Constitution, że uczelnia nie otrzymała żadnych raportów o przypadkach COVID-19 na swoim kampusie i określił podjęte kroki jako „środki zapobiegawcze”.

Według lokalnych informacji szpital Auburn Community Hospital w północnej części stanu Nowy Jork ponownie wdrożył obowiązek noszenia maseczek około miesiąc po oficjalnym wygaśnięciu tego nakazu. Szpital stwierdził, że cały personel, goście i pacjenci muszą nosić maski w obszarach klinicznych.

W rejonie Syracuse dwa szpitale Upstate Medical, uniwersytecki i Community General, również przywróciły noszenie maseczek w zeszłym tygodniu po zgłoszeniu wzrostu liczby przypadków COVID-19. Testy na obecność wirusa Covid-19 będą również obowiązkowe u pacjentów przyjmowanych do szpitali.

Według danych CDC w Nowym Jorku do 5 sierpnia odnotowano 3-procentowy wzrost liczby hospitalizacji z powodu Covid-19.

W południowej Kalifornii pojawiły się doniesienia, że ​​duże hollywoodzkie studio Lionsgate przywróciło obowiązek noszenia masek. W notatce otrzymanej przez Deadline Hollywood, napisanej przez menedżera Lionsgate, ogłoszono tę politykę po tym, jak kilku pracowników firmy uzyskało pozytywny wynik testu.

Departament Zdrowia Publicznego hrabstwa Los Angeles stwierdził niedawno, że w ciągu ostatnich czterech tygodni nastąpił „niewielki wzrost wskaźników COVID-19, wskazujący na zwiększoną transmisję”. Departament stwierdził jednak, że „ogólne wskaźniki pozostają na niskim poziomie obaw”.

W odpowiedzi na doniesienia o przywróceniu mandatów w niektórych lokalizacjach pojawiły się spekulacje, że może nastąpić powszechny nacisk na ponowne wprowadzenie masek w całym kraju – na szczeblu federalnym. Ogólnokrajowy nakaz administracji Bidena dotyczący maseczek w transporcie publicznym, lotach komercyjnych oraz na lotniskach i stacjach kolejowych formalnie wygasł po zakończeniu federalnego stanu nadzwyczajnego w zakresie zdrowia publicznego 11 maja, chociaż nie był on egzekwowany przez rok ze względu na orzeczenie sądu z 2022 r.

Stan wyjątkowy związany z pandemią Covid-19 został zniesiony na początku tego roku zarówno przez Światową Organizację Zdrowia, jak i amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

W serwisie „X”, znanym wcześniej jako Twitter, niektórzy prominentni użytkownicy wzywali innych do nieprzestrzegania nakazów. „Nakazy noszenia masek powracają. Nie są one poparte dowodami naukowymi. Motywowane są przesądami i władzą. To jest walka o wolność i prawdę” – napisał dr Kevin Bass.

„Jeśli powrócą do całkowicie nieudanej praktyki przymusowego maskowania na samą myśl o nowych przypadkach, będzie to oznaczać między innymi całkowite lekceważenie prawa człowieka do kontaktu z innymi ludźmi. Twarz ma znaczenie. I wolność do kontaktów z innymi ludźmi” – napisał dr David McCune.

„Amerykanie mają dość histerii związanej z pandemią. NIE BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ” – napisała kongresmenka Marjorie Taylor Greene (ze stanu Georgia) w odpowiedzi na notatkę Lionsgate.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Epoch Times”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.