W „Ulicy Sezamkowej” pojawi się postać z autyzmem

Opublikowano: 23.03.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 746

Twórcy “Ulicy Sezamkowej”, popularnej serii dla najmłodszych zdecydowali się na niecodzienną inicjatywę – 10 kwietnia do bohaterów bajki dołączy nowa pacynka Julia, która choruje na autyzm. Zdaniem producentów taki zabieg ma spowodować społeczne oswojenie tematu zaburzeń ze spektrum autyzmu i pomóc zrozumieć najmłodszym zachowania rówieśników zmagających się z tą chorobą.

W sieci pojawił się klip promujący odcinek “Ulicy Sezamkowej”, w którym do dotychczasowej ekipy dołącza nowa, intrygująca postać. W wideo Wielki Ptak wita się z nową koleżanką, ale ta nie odwzajemnia gestu. Początkowo bohater myśli, że nowa przybyszka go nie polubiła, tymczasem szybko wyjaśnia się, że Julia ma autyzm, a brak reakcji z jej strony nie wynika ze złych intencji dziewczynki, lecz ze specyfiki choroby.

Stacey Gordon, lalkarka, która “odgrywa” Julię w “Ulicy Sezamkowej” sama jest matką cierpiącego na autyzm syna. Jej zdaniem nowa bohaterka bajki – czteroletnia autystyczna Julka – ma pomóc najmłodszym zrozumieć zachowanie ich rówieśników dotkniętych tym zaburzeniem. Pierwszy odcinek z udziałem nowej pacynki 10 kwietnia wyemitują dwie amerykańskie stacje telewizyjne – HBO i PBS.

Autorstwo: MJ
Źródło: Niezalezna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.