W ubiegłym roku na świecie zginęło 110 dziennikarzy

Opublikowano: 01.01.2016 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 534

W 2015 roku na całym świecie zginęło 110 dziennikarzy. Takie dane cytuje organizacja „Reporterzy bez Granic”.

Zgodnie z przygotowanym przez tę organizację raportem, 67 reporterów zginęło podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych lub zostało zabitych z przyczyn związanych z wykonywaną pracą – informuje Lenta.ru.

Motywy lub okoliczności śmierci kolejnych 43 osób są nieznane.

Łącznie od 2005 roku liczba przedstawicieli mediów, którzy zginęli w związku z ich działalnością zawodową wzrosła do 787.

Z punktu widzenia liczby ofiar wśród korespondentów, najbardziej niebezpieczne w tym roku były Irak i Syria, a także Francja (w styczniu 2015 roku dokonano ataku na redakcję gazety satyrycznej Charlie Hebdo), Jemen, Sudan Południowy, Indie, Meksyk, Filipiny i Honduras – podaje portal informacyjny.

„Reporterzy bez Granic” podkreślają, że ta niepokojąca sytuacja wskazuje na niepowodzenie kroków podjętych w celu zapewnienia ochrony pracowników środków informacji masowej. Według słów generalnego sekretarza organizacji Christophe’a Deloire’a, przedstawicielstwa wielu państw nie wywiązują się ze swoich zobowiązań przewidzianych przez normy prawa międzynarodowego w sferze zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom mediów. Dodał on, że konieczne jest wyznaczenie specjalnego przedstawiciela sekretarza generalnego ONZ w zakresie ochrony dziennikarzy – informuje Lenta.ru.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.