W tym roku wakacje zaczną się wcześniej

Opublikowano: 19.05.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Premier Mateusz Morawiecki podał datę zakończenia roku szkolnego. Dzięki specjalnemu rozporządzeniu uczniowie w całym kraju zakończą naukę 19 czerwca.

„Chcemy postąpić jak najbardziej praktycznie, dlatego chcę dziś powiedzieć, że zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego. (…) Wakacje zaczniemy już w środę” – oświadczył premier Morawiecki.

„Często dostaję listy, telefony, smsy od znajomych, od ludzi, którzy mówią, że w tym roku szkolnym koniec roku wypada nieszczęśliwie, w piątek po Bożym Ciele 21 czerwca. To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne” – stwierdził premier, uzasadniając decyzję.

Po wyborach parlamentarnych, które mają się odbyć jesienią, szykują się zmiany w statusie nauczycieli. Mogą oni zostać włączeni do służby cywilnej i stracić m.in. możliwość do podejmowania strajku.

Włączenie nauczycieli do korpusu służby cywilnej oznaczałoby, że formalnie oni staliby się urzędnikami. Z jednej strony to miałoby doprowadzić do wzrostu prestiżu zawodu nauczyciela, ale jednocześnie członkowie korpusu służby cywilnej nie mogą strajkować – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zdjęcie: burningriver (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Korpus służb cywilnych komu ma służyć ? Władzy sprawowanej,czy cywilom ? Nauczyciele, odmowa służenia władzy sprawowanej będzie na miejscu! Władzę dzielimy ludzie , nie sprawujemy nad ludźmi. Ja , dzielę władzę. Ja, wybieram jedno prawo ludzi! Ja osobiście , zachowaniem swoim przestrzegam prawa jedności. Prawo jedności , sam stanowię . Ja , wybieram ustawy prawa .Ja , znając to prawo przestrzegam.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Prawo jedności , sam stanowię . Ja , wybieram ustawy prawa . Znając prawo jedności , władzę dzielę Ja, osoba odpowiedzialna , dając wolność zachowam wolność.