W trosce o wygodę samobójcy

Opublikowano: 27.05.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1636

Szef czołowej grupy przeciwnej eutanazji skrytykował niedawny raport o domu pogrzebowym w Quebecu, który pobiera od pacjentów 700 dolarów za samobójstwo w prywatnym „pokoju”.

Właściciel kompleksu pogrzebowego Haut-Richelieu Mathieu Baker, powiedział CBC, że jego usługa, która obejmuje korzystanie obiektów przez lekarza w celu przeprowadzenia pomocy medycznej w umieraniu (MAiD), jest „pierwsza w Quebecu”. Dodał, że jest to „bardzo osobisty akt, który należy uszanować i należycie wykonać”.

Dom pogrzebowy wynajmuje prywatny pokój za minimum 700 dolarów, w którym personel medyczny może odebrać życie ukochanej osobie poprzez eutanazję. Pokoje, jak powiedział Baker, są przeznaczone dla osób, które chcą wykonać zabieg poza szpitalem.

Liczba zgonów w wyniku eutanazji gwałtownie wzrosła w Quebecu od czasu zalegalizowania tej praktyki w 2016 r., z 63 w 2016 r. do 3663 w latach 2021-2022. To sprawia, że ​​Quebec jest prowincją o najwyższym wskaźniku eutanazji w Kanadzie, a sam rząd prowincji wydaje prawie 6 milionów dolarów na pokrycie kosztów procedury.

Alex Schadenberg, dyrektor wykonawczy Euthanasia Prevention Coalition, napisał na blogu, że ​​„zabijanie stało się biznesem w Kanadzie”. „Szpitale i domy opieki oszczędzają pieniądze, zabijając swoich pacjentów, a domy pogrzebowe mogą oszczędzać pieniądze, zmuszając klientów do wejścia do firmy i wynajęcia sali śmierci, zamiast być odbieranym z miejsca śmierci, tworząc w ten sposób dalsze zyski dla domu pogrzebowego”.

Schadenberg zwrócił uwagę na szczegóły dotyczące osób, które zdecydowały się umrzeć w domu pogrzebowym. Jak pisze „La Presse”, w jednym przypadku 78-letni mężczyzna pił kawę z bliskimi, po czym lekarz wykonał mu śmiertelny zastrzyk, w czasie gdy w tle grał utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 27.05.2023 18:27

    No to już wiemy co jest ,,testowane,, w Kanadzie. Tak jak w Chinach cyfrowy zamordyzm.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.