W Szwecji jest coraz więcej okaleczonych dziewcząt

Opublikowano: 21.06.2014 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 403

Szwedzka policja miasta Norrköping prowadzi dochodzenie w sprawie obrażeń, zadanych kilkudziesięciu dziewczętom. Ich genitalia poddano obrzezaniu, pisze Norrköpings Tidningar.

Dziewczęta pochodzą z rodzin imigranckich. W okresie na przykład ferii wyjeżdżają do krewnych w krajach afrykańskich. Tam najprawdopodobniej poddawane są okrutnemu procederowi.

Lekarze z Norrköping znaleźli 60 dziewcząt w wieku od 4 do 14 lat, które zoperowano w archaiczny sposób. Większość z nich skrzywdzono w pierwszych tygodniach życia.

Zwolennicy obrzezania kobiet wierzą, że ta praktyka zapewni cnotliwość. W rzeczywistości większość niewiast skazana jest na cierpienie. Podczas miesiączek z trudem pozbywają się płynów przez zwężone otwory w narządach, a po pierwszej nocy poślubnej pannom młodym pozostają długotrwałe rany i blizny.

Obrzezania dokonują najczęściej ludzie nieprofesjonalni, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad higieny. Operacje przez nich wykonywane mogą prowadzić do zakażenia krwi i śmierci.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Komzar
Użytkownik
Komzar

Po co oni takie pierdoły gadają jak nie zamierzają tego zmienić. To są rzeczy które powinno rozwiązywać państwo i ma do tego odpowiednie narzędzia. Okaleczenie dziecka jest przestępstwem i są paragrafy na to. Skoro nikt nie poszedł siedzieć to znaczy, że problemu nie ma i szkoda w ogóle się tym tematem zajmować.
Akurat te praktyki w europie można wyeliminować w tydzień bez dużych nakładów finansowych i sił. Takie okaleczenie nie jest rzeczą do ukrycia więc wyjdzie wcześniej czy później. Ponieważ dziecko samo sobie tego nie zrobiło to wiadomo również na 100% kto jest winny – rodzice. Pozamykać lub zlikwidować kilkadziesiąt takich patologii reszta od razu przestanie to robić albo wyjedzie z europejskiego kraju i po problemie.
Oni to praktykują tylko dlatego, że nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

agama
Użytkownik

Nie potrafią się przystosować, to pozamykać granice dla muzułmanów. Ta cywilizacja mentalnie nie pasuje do Europy.

Komzar
Użytkownik
Komzar

Widzisz, jak na razie nie tyle się zamyka granice ale na siłę ich ściąga i karze rozmnażać w Europie. Mają znacznie więcej praw niż obywatele swojego kraju.
Dlatego uważam, że powinni sobie darować takie durne artykuły bo przecież nie chodzi im o zmianę tego ale jedynie wnerwienie ludzi. Szkoda to w ogóle czytać.

robi1906
Użytkownik

Dla sprawców takich czynów , widzę tylko jedną terapię pana Paździocha
“za jaja i na latarnię “

Komzar
Użytkownik
Komzar

Też było by skuteczne ale jak widać nikt tego nie chce zrobić bo raz jeszcze powtórzę – taki jest cel władz by tych patologii było jak najwięcej i nienawiści między mieszkańcami kraju. Dzieci tu są koniecznym kosztem do osiągnięcia celu.
Jak nie ma problemów to polityce nie mają co obiecywać, że poprawią. To tylko jeden z wielu powodów.