W Szwajcarii zniesiono tajemnicę bankową

Opublikowano: 17.10.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 496

Szwajcaria jako 58. państwo podpisała konwencję o wzajemnym współdziałaniu administracyjnym w sprawach podatkowych. Poinformowano o tym w komunikacie prasowym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Zdaniem kuratora ds. kwestii podatkowych OECD, Pascala Saint-Amansa, krok ten oznacza koniec tajemnicy bankowej w Szwajcarii. Według niego, włączenie Szwajcarii do konwencji będzie odgrywać ważną rolę w walce z oszustami podatkowymi. Kolejnym krokiem Berna, jak liczy OECD, będzie podpisanie umowy w sprawie automatycznej wymiany danymi deponentów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. W.W. 17.10.2013 11:13

  Koniec Europy. Najpierw na Cyprze sprawdzili, czy uda się ukraść ludziom ich pieniądze ulokowane w banku – udało się.
  Teraz Szwajcaria zniosła tajemnice bankowa.
  Europa jest skończona.
  Na szczęście przyroda nie znosi próżni i jest kilka miejsc na świecie gdzie łapy banksterów nie sięgają. Oni zarobią, Europa straci.
  No przecież teraz każdy normalnie myślący, który miał konto w Szwajcarii, przeniesie je gdzie indziej.

  WW

 2. ninjas84 17.10.2013 13:46

  Tak tylko w przypadku klientow szwajcarskich banków to w większości tacy ludzie którzy trzymają tam brudną kasę i sam znam jeden przypadek typa który ma zakaz opuszczania kraju a na koncie w Szwajcarii grube miliony do których póki co nie ma dostępu. Podejrzewam że tacy ludzie będą głównymi ofiarami.

 3. Konter 17.10.2013 16:56

  Ciekawe ile banków przez to zbankrutuje.

 4. ka10r24 18.10.2013 11:22

  Szwajcaria schodzi na psy tajemnica bankowa jest niezbędna do prowadzenia tranzycji tak by państwo jak najmniej wiedziało o twoich prywatnych pieniądzach, jak państwo posiada tą wiedzę to cię obrabuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.