W stronę Ziemi leci “asteroida śmierci”

Opublikowano: 29.09.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2829

Do Ziemi zbliża się „asteroida śmierci”, ostrzegają astronomowie. Swoją przerażającą nazwę obiekt kosmiczny otrzymał z powodu wyglądu – na zdjęciach z kosmosu jego pagórkowata powierzchnia przypomina czaszkę.

Naukowcy obliczyli, że “czaszka” zbliży się do naszej planety 11 listopada. Przejdzie na bliskim, lecz bezpiecznym dystansie — około 38 milionów kilometrów, donosi “Mother Nature Network”.

Ciekawe, że jest to już druga „wizyta” kosmicznego gościa. W 2015 roku „czaszka” przeleciała znacznie bliżej Ziemi — zaledwie 486 tysięcy kilometrów. Miało to miejsce 31 października, w dzień, w którym w krajach zachodnich obchodzono Halloween. Dlatego został nieoficjalnie nazwany „Wielką Dynią” (symbol święta).

Szerokość asteroidy wynosi około 600 metrów. Naukowcy twierdzą, że najprawdopodobniej jest to martwy fragment skały.

Badania wykazały, że „czaszka” odbija około 6% światła słonecznego. To niewiele, ale więcej niż u typowych komet (3-5%).

Według astronomów obiekt mógł kiedyś być kometą, ale całkowicie stracił swoją chmurę gazową. Regularne przeloty obok Słońca najprawdopodobniej zniszczyły wszystkie lotne związki.

Następnym razem asteroida zbliży się do Ziemi dopiero w 2088 roku, ale przejdzie w odległości ponad ośmiu milionów kilometrów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Niewypadamiteraz 30.09.2018 00:51

    Innymi słowy ta asteroida orbituje Słońce po niestabilnej orbicie z częstotliwością trzech lat ziemskich…?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.