W Strefie Gazy zawieszenie broni

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1112

Islamski Dżihad ogłosił zawieszenie broni po dwóch dniach wymiany ognia z izraelskim wojskiem, w wyniku którego w Strefie Gazy śmierć poniosły w sumie 34 osoby. Według palestyńskiego ugrupowania Izraelczycy mieli zgodzić się na jego warunki, dotyczące przede wszystkim powstrzymania trwającej od wtorku operacji wojskowej wymierzonej w jego dowódców.

Rzecznik prasowy Islamskiego Dżihadu Musab al-Berim przyznał w wygłoszonym przez siebie oświadczeniu, że w rozmowach palestyńsko-izraelskich po raz kolejny pośredniczył sąsiedni Egipt. Na mocy zawartego porozumienia od godziny 4:30 czasu polskiego obowiązuje więc obustronne zawieszenie broni, przy czym strona izraelska poinformowała o zakończeniu swojej operacji wojskowej.

Palestyńskie ugrupowanie twierdzi, że zawieszenie broni zostało zawarte po liście przedstawionych przez nie żądań. Islamski Dżihad domagał się od Izraela przede wszystkim zakończenia operacji wymierzonej w jego liderów, ponieważ wymiana ognia rozpoczęła się po wtorkowym ataku syjonistów na dwóch przywódców tej frakcji (jeden z nich zginął). Izraelskie wojsko poinformowało zresztą, że w trakcie swojej operacji namierzyła ona 25 palestyńskich bojowników.

Według różnych źródeł od wtorku w stronę Izraela wystrzelono od 360 do 400 rakiet, w wyniku czego rannych zostało około sześćdziesięciu Żydów. Dużo bardziej krwawe były jednak syjonistyczne ataki, bo w nich śmierć poniosło 34 Palestyńczyków, zaś wśród nich połowa to cywile i dzieci.

Na podstawie: Maanews.com, JPost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.