W stanie Michigan pękły wały przeciwpowodziowe

Opublikowano: 21.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 741

Ponad 10 tysięcy mieszkańców amerykańskiego stanu Michigan musiało uciekać ze swoich domów, po tym gdy 2 z tamtejszych tam przestało działać. Awaria wywołała olbrzymie fale powodziowe, które zalały setki domostw.

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer ogłosiła już stan klęski żywiołowej. Problem dotyczył tam Edenville i Sanford, które po kilku dniach ciężkich opadów wypuściły olbrzymi strumień wody w kierunku rzeki Tittabawassee. Miejscowe władze ewakuowały ponad 10 tysięcy mieszkańców hrabstwa Midland, jednak liczba ta może jeszcze wzrosnąć.

Szczególnie niepokoi fakt, że potop może dosięgnąć nie tylko setki domostw ale i fabryki chemiczne, które mogą dodatkowo skazić rzekę. Zagrożenie powodziowe nadchodzi również ze strony okolicznej tamom rzeki Rifle. Sytuacja w stanie Michigan jest więc tragiczna. Liczne nagrania z powodzi, a nawet sam moment awarii jednej z tam są dostępne w mediach społecznościowych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.