W sieci pojawił się film z egzekucji ormiańskich jeńców wojennych

Opublikowano: 03.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1615

Specjalny Przedstawiciel UE ds. Kaukazu Południowego Toivo Klaar wezwał do wszczęcia śledztwa po opublikowaniu nagrania wideo z rzekomej egzekucji ormiańskich jeńców wojennych. Armenia i Azerbejdżan twierdzą, że prowadzą dochodzenie w przedmiotowej sprawie.

„Ukazało się kolejne przerażające wideo, rzekomo pokazujące egzekucję ormiańskich jeńców wojennych. Jeśli okaże się, że ten film jest prawdziwy, to jest to zbrodnia wojenna, która musi zostać zbadana, a osoby odpowiedzialne ukarane” – napisał Klaar 2 października na „Twitterze”.

Wcześniej przedstawiciel armeńskiego Ministerstwa Obrony Aram Torosyan powiedział, że władze badają to wideo, które pojawiło się na portalach społecznościowych. „W tej chwili nie możemy podać żadnych konkretnych danych dotyczących miejsca i chronologii wydarzeń. Odpowiednie władze badają teraz wideo” – powiedział Torosyan.

Prokuratura Generalna Azerbejdżanu poinformowała, że „wszczęto śledztwo w sprawie rozpowszechniania w sieciach społecznościowych nagrań wideo z nielegalnych działań przeciwko armii ormiańskiej, które są przypisywane azerbejdżańskim żołnierzom”.

Starcia na granicy Armenii i Azerbejdżanu zostały wznowione 13 września. W walkach zginęło 135 żołnierzy ormiańskich. Azerbejdżan poinformował o 71 zgonach. Według armeńskiego Ministerstwa Obrony Azerbejdżan rozpoczął ostrzał w kierunku przygranicznych osad Vardenis, Sotk, Artanish, Ishkhanasar, Goris i Kapan. Baku podaje, że była to odpowiedź na „sabotaż na dużą skalę” Erewania na granicy. Po dwóch dniach działań wojennych strony ogłosiły zawieszenie broni.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 03.10.2022 18:55

    Azerbejdżan powinien wrócić do Rosji. Podobnie jak Ukraina nie nadaje się na niezależny kraj.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.