W RPA stado słoni zadeptało kłusownika

Opublikowano: 20.04.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 785

Według władz Republiki Południowej Afryki, w Parku Narodowym Krugera stado słoni stratowało kłusownika. Mężczyzna zmarł na miejscu ataku.

Według South African National Park Service, mężczyzna wraz z dwoma wspólnikami uciekał przed ochroną parku, gdy napotkał stado słoni. Wściekłe zwierzęta stratowały nieszczęśnika. Jeden z trójki kłusowników został aresztowany, ale władze nadal poszukują trzeciego sprawcy. Strażnicy skonfiskowali ich broń, topory i zaopatrzenie.

Pomimo międzynarodowego zakazu handlu kością słoniową, dziesiątki tysięcy afrykańskich słoni ginie każdego roku w wyniku polowania na kły. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody na kontynencie afrykańskim pozostało już tylko około 415 tysięcy słoni.

Znajdujący się w RPA Park Narodowy Krugera to jedno z głównych miejsc wybieranych na safari w Afryce. Jest to też jeden z największych i najlepiej strzeżonych rezerwatów przyrody na kontynencie, słynący z obfitości słoni, lwów, nosorożców, lampartów i bawołów.

Zdjęcie: 12019 (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jaccyb74
Użytkownik
Jaccyb74

… nieszczęśnika??
Naprawdę dziwnie to zabrzmiało. Powinno być dosłownie użyte słowo morderca- kłusownik.

Cami
Użytkownik
Cami

LEX TALIONIS !!!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Słonie wymierzyły swoją sprawiedliwość , i tak trzymać dostojni.