W Rosji zdelegalizowano medżlis Tatarów krymskich

Opublikowano: 27.04.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 429

Najwyższy Sąd Krymu zaspokoił wczoraj roszczenie prokuratora republiki Natalii Pokłońskiej dotyczące zakazu działalności medżlisu Tatarów krymskich. Sąd uznał tę organizację za ekstremistyczną.

Decyzję ogłosiła przewodnicząca kolegium sędziów Natalia Terentjewa — podaje RIA Novosti. „[Sąd postanawia] Uznać organizację społeczną Medżlis Tatarów krymskich za organizację ekstremistyczną i zakazać jego działalności na terytorium Rosji” — czytamy w decyzji kolegium sędziów.

Medżlis jest nastawiony wyłącznie na antyrosyjską działalność, a jego szefowie „są marionetkami w rękach dużych zachodnich lalkarzy, a Tatarzy krymscy są wykorzystywani jako karta przetargowa” – uważa prokuratorka Natalia Pokłońska.

Medżlis to organ wykonawczy kurułtaju (zjazd narodowy), uważany za organ reprezentacyjny Tatarów krymskich.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.