W Rosji żądają zamknięcia barów McDonald’s

Opublikowano: 14.04.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W niektórych regionach Rosji domagają się zamknięcia barów McDonald’s. W piątek we Władimirze, Krasnodarze, Pietrozawodsku i innych miastach Rosji odbyły się manifestacje przeciwko amerykańskim fast foodom – podaje Reedus.

Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi stanęła przed poważnym problemem wizerunkowym, który jest wypadkową ostatnich wydarzeń popychających Rosję i USA w kierunku prawdopodobnego konfliktu.

„Fakt, że fast food to trucizna, nie trzeba przekonywać żadnego gastroenterologa i istnieje pilna potrzeba zamknięcia barów McDonald’s w kraju, żeby nie truli naszych dzieci konserwowymi ogórkami i napojami gazowanymi” – powiedział Walery Puzanow, biorący udział w akcji we Władimirze.

Walery na znak protestu wszedł do baru McDolnad’s, kupił zestawy dziecięce, potem rozsypał ich zawartość na podłodze i rozdeptał.

W Briańsku działacze udali się do miejscowego baru tej firmy z hasłami: „Precz z amerykańskim jedzeniem”, „Spieprzajcie do domu!” i „Wyszliście z Krymu, won i z Briańska”. W Iwanowie przedstawiciel obwodowej dumy ogłosił konkurs na najlepszą kampanię publiczną, wzywającą do bojkotowania McDonald’s. Miejscowi Rosjanie chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby obywateli i wskazać ludziom, aby przechodzili na zdrową dietę.

Z kolei mieszkańcy północnej dzielnicy w mieście Tambow próbują powstrzymać budowę restauracji, należącej do amerykańskiej sieci. Przypomnijmy, że w dniu 4 kwietnia firma McDonald’s ogłosiła czasowe zawieszenie działalności restauracji na Krymie.

„Ze względów operacyjnych i niezależnych od firmy, działalność agencji zlokalizowanych w Symferopolu, Sewastopolu i Jałcie, została tymczasowo zawieszona. Mamy nadzieję, że będą one w stanie wznowić pracę tak szybko, jak to możliwe” – powiedział w oświadczeniu przedstawiciel McDonalds.

Głównym zwolennikiem zamknięcia wszystkich barów McDonald’s w Rosji jest Władimir Żyrinowski, lider LDPR. 04 kwietnia polityk powiedział dziennikarzom przed posiedzeniem plenarnym Dumy:

„W całym kraju zostaną zamknięte bary McDonalds, a następnie weźmiemy się za Pepsi”.

Autor: tallin
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
matimozg
Użytkownik
matimozg

A ja bym wolał żeby sami musieli zamykać z powodu braku klientow