W Rosji zaczęto wydawać paszporty szczepień

Opublikowano: 21.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1052

Moskiewskie lotnisko Domodiedowo zaczęło wydawać paszporty szczepień – dokument, potwierdzający wakcynację przeciw Covid-19 według standardów Światowej Organizacji Zdrowia, napisano w komunikacie. „To międzynarodowe zaświadczenie, potwierdzające szczepienie i profilaktykę” – zaznaczono w oświadczeniu.

Od marca port lotniczy, jako pierwsze lotnisko w Rosji, zaczął wydawać certyfikaty międzynarodowe, potwierdzające szczepienia na Covid-19 w języku rosyjskim, angielskim, niemieckim i francuskim. „Od dziś w punkcie medycznym lotniska Domodiedowo można również otrzymać nowy typ dokumentu – paszport szczepień, który jest wypełniany w języku rosyjskim i angielskim” – poinformowało lotnisko.

Jak powiedział główny lekarz portu lotniczego Siergiej Machniew, podróżnym, którzy często latają samolotami, bardziej przyda się taki paszport szczepień, do którego można wprowadzić dane odnośnie wszystkich szczepionek, nie tylko na koronawirusa. „Ten dokument jest już znany w innych państwach” – przytacza lotnisko jego wypowiedź.

W celu wyrobienia dokumentów należy osobiście zgłosić się do punktu medycznego, przedstawić zaświadczenie ws. wykonanego szczepienia, które rejestrowane są na portalu usług państwowych Rosji, a także rosyjski dowód i paszport.

Na terenie lotniska działa także punkt szczepień na Covid-19. Szczepienie można wykonać bezpłatnie bez wcześniejszego zapisu w dni powszednie od godz. 9.00 do 16.00 w strefie przylotów rosyjskich linii lotniczych na drugim piętrze terminalu pasażerskiego. „Listę dokumentów, niezbędnych do odwiedzenia konkretnych państw należy sprecyzować u przewoźników lotniczych” – podkreśla Domodiedowo.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 1,57 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o