W Quebecu zakazano klęczenia i stawania podczas mszy

Opublikowano: 24.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1641

Coraz więcej kanadyjskich prowincji wprowadza bardzo konkretne ograniczenia ceremonii religijnych.

W Kolumbii Brytyjskiej nieszczepieni obywatele nie mogą uczestniczyć w prywatnych domach w świątecznych obiadach z rodziną i przyjaciółmi. Mogą być całkowicie zdrowi, ale muszą pozostać odizolowani i samotni. W północnym regionie prowincji, podobnie jak w Quebecu, nieszczepieni chrześcijanie również nie mogą wchodzić do kościoła, a w Nowym Brunszwiku nieszczepieni wierni mają zakaz śpiewania hymnów i kolęd w kościele.

Rząd Quebecu posunął się jeszcze dalej, bo nie dość, że zakazał osobom niezaszczepionym uczestnictwa w nabożeństwach, to również zakazał klęczenia i stania podczas nich.

Tymczasem świąteczna życzenia opublikowane na „Facebooku” przez konserwatywnego posła z Kolumbii Brytyjskiej (prowincja w Kanadzie) zostały usunięta z powodu nieprzestrzegania „antydyskryminacyjnych zasad” tej firmy.

Mark Strahl, który reprezentuje okręg Chilliwack-Hope, poinformował, że jego świąteczne przesłanie do wyborców zostało ocenzurowane przez giganta mediów społecznościowych. „Dzisiaj »Facebook« oświadczył, że moje życzenia Merry Christmas »nie są zgodna z ich polityką dotyczącą praktyk dyskryminacyjnych«” – ogłosił Strahl na „Twitterze” 21 grudnia.

Chociaż Strahlowi udało się z powodzeniem odwołać i ostatecznie przywrócono jego świąteczne życzenia, uznał że „Facebook” przekroczył granice. „To rażący przykład cenzury i nadmiernej ingerencji ze strony gigantów technologicznych, które kontrolują tak dużą część przestrzeni online” – powiedział. „Musimy być czujni, aby zawsze bronić wolności słowa i walczyć z wszelkimi próbami zdławienia jej przez te firmy lub nasze rządy”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.