W Szwecji zaczyna się uznawać wielożeństwo

Opublikowano: 22.02.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 512

Jak pisze szwedzka gazeta “Dagens Juridik”, w Szwecji oficjalnie zarejestrowano co najmniej 307 poligamistów. Póki co, wedle prawa, w skandynawskim kraju Europy Północnej zawieranie małżeństw poligamicznych jest nielegalne, ale mimo to setki migrantów i tak żyją wedle własnej kultury.

Mimo prawa zabraniającego zawierania małżeństw poligamicznych, w artykule opublikowanym przez Dagens Juridik przytacza się liczbę oficjalnie zrejestrowanych 307 poligamistów, z których 152 osoby to mężczyźni, a 155 osób to kobiety. W sumie szwedzkie urzędy odnotowały około 38 małżeństw między więcej niż dwiema osobami.

Skąd więc taka możliwość, że prawo mówi jedno, a ludzie robią drugie? Według gazety, wzrost liczby związków poligamicznych jest bezpośrednio spowodowany przez napływ imigrantów z krajów muzułmańskich. Co więcej, jeśli imigrant zawarł związek poligamiczny w swoim kraju ojczystym, Szwecja zaakceptuje ten fakt i wówczas jest to małżeństwo uznawane także w Europie.

U wielu osób uznawanie wielożeństwa w kraju europejskim budzi oburzenie, ale znajdą się jeszcze tacy, którzy są zdania, że prawo jest i tak zbyt radykalne. Na przykład zdaniem islamologa, Suada Mohameda, który mieszka w Szwecji od 32 lat, poligamia powinna być legalna na takiej samej zasadzie co małżeństwa homoseksualne. Mężczyzna wypowiedział się dla gazety SVT, że poligamia dla muzułmanów jest zupełnie naturalnym aspektem życia, a uniemożliwianie jej w Szwecji jest hipokryzją, ponieważ zmusza mężczyzn do posiadania „jednej żony i dziesięciu kochanek”.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: VoiceOfEurope.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. razowy40i4 22.02.2018 15:24

  Jeżeli takie małżeństwa zawierane są dobrowolnie to nie widzę powodu żeby były nie legalne …

 2. cacor 22.02.2018 15:26

  Ja poszedłbym dalej – jeżeli spotkałaby mnie taka przykrość w obcym państwie, to wróciłbym do swojego….
  Żeby nie można było mieć dwóch i więcej żon, faktycznie – hipokryzja!

 3. razowy40i4 22.02.2018 19:32

  Nie chodzi tu tylko o arabów ( którzy oczywiście powinni przestrzegać prawa kraju w którym się znaleźli ) jeżeli ktoś dobrowolnie chce żyć w wielokącie to w czym problem żeby robił to legalnie ?
  Z jakiej racji państwo ma mi narzucać ile kobiet mam kochać ? Albo decydować za kobietę ile ma mieć mężów ?

 4. cacor 22.02.2018 20:35

  @razowy:
  Może to ma związek z podatkami? Ze wspólnym rozliczaniem się małżonków?
  A jak pojawi się taki trójkąt, to jak ich rozliczyć, jakie przyznać im ulgi ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.