W Polsce pojawi się nowy banknot

Opublikowano: 02.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Już w przyszłym roku ma pojawić się w obiegu banknot kolekcjonerski z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku.

Zapowiedziano, że najprawdopodobniej będzie to banknot o nominale 20 zł i trafi do obiegu w listopadzie 2021 roku. Szacuje się, że wielkość emisji wyniesie około 60 tys. sztuk.

Lech Kaczyński został wybrany na prezydenta Polski w 2005 roku. Zginął w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, udają się wraz z delegacją na uroczystości do Katynia.

„Wśród nowych monet i banknotów kolekcjonerskich znajdują się m.in. kontynuacja serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” i „Wielcy polscy ekonomiści”, moneta „Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku”. „Agresja Niemiec na Polskę”, banknot „Warto być Polakiem” upamiętniający Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego oraz srebrna moneta „Pamięci ofiar stanu wojennego” – czytamy w komunikacie NBP.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o