W Polsce nasila się antysemityzm?

Opublikowano: 22.11.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2052

Amerykańska organizacja ADL (Liga przeciw Zniesławieniom), zajmująca się walką z uprzedzeniami wobec Żydów na świecie, opublikowała raport o poziomie antysemityzmu w różnych krajach.

Według tegorocznego raportu, poziom antysemityzmu w Polsce wzrósł w porównaniu z 2015 rokiem aż o 11 procent. Obok Polski, największy wzrost antysemityzmu zanotowano na Ukrainie – o 14 proc., Brazylii i RPA – 9 proc. i w Rosji – 8 proc.

Badanie przeprowadzono w 18 krajach na próbie 9 tys. osób (w Polsce przebadano 510 respondentów), którym zadano jedenaście pytań, dotyczących ich stosunku do osób narodowości żydowskiej. Pytano m.in. o to, czy Żydzi mają zbyt wiele władzy w świecie biznesu i na światowych rynkach finansowych, czy mówią zbyt wiele o tym, co ich spotkało w czasie Holocaustu, czy mają zbyt wielki wpływ na rząd USA, czy Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie światowe wojny, czy kontrolują światowe media. Respondentów spytano także, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że „ludzie nienawidzą Żydów z powodu tego, jak Żydzi się zachowują”.

Na podstawie odpowiedzi respondentów autorzy badania wyliczyli, że w Polsce, w porównaniu z 2015 rokiem, nastąpił wzrost antysemickich nastrojów o 11 proc. – w 2015 roku tzw. indeks antysemityzmu wynosił 37 proc., a w 2019 roku – 48 proc.

„The Times of Israel”, pisząc o rezultatach badania, zwrócił uwagę na przykładzie Polski na fakt, jak dyskurs polityczny może wpływać na antysemickie nastroje w kraju. Gazeta podkreśliła, że prawie 3/4 respondentów z Polski uważa, że Żydzi zbyt wiele mówią Holocauście, co może mieć związek z dyskusjami wokół restytucji mienia bezspadkowego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Ciekawe, co na to polscy Żydzi? Jak widać ataki żydowskich organizacji na Polskę się nie kończą. Wszystko w cieniu Just 447. Zróbmy podobny sondaż ws. antypolonizmu na świecie i nagłośnijmy go! Ciekawe, obywatele którego państwa świata okażą się najbardziej antypolscy? Nie trzeba nawet nadinterpretować wyników, jak zrobiła to ADL.


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Husar 22.11.2019 12:05

  Zydzi tworzą pole, które będzie stanowić dla nich miejsce ataku na kraje Europy Śr Wsch głownie Polski, jeżeli zaczniemy grać w grę na ich zasadach.

  Zydzi twierdzą, że są żydami nikim innym. Twierdzą, że mają swoją kulturę i taką mieć będą, a nie żadną inną. Grają tylko na swoje konto i konto rodaków żydowskich niczyje inne.
  Po co żydzi są w Polsce ? No nie po to, żeby żyć wśród Polaków, szanować naszą słowiańską kulturę, wspierać Polaków i Polskę u władzy. Są tu po to aby na nas pasożytować i przejąć nasze państwo.

  Dlaczego stanowisko Polaków i Polski wobec takiej postawy jest tak uległe.
  Prezydent nie powie, że jest Polakiem na wzgląd na żydów.
  O premierze nie ma co gadać.
  Opozycja to by od razu zrobiła tu Polin.

  Więc okazuje się, że mamy samowybieralną warstwę społeczną żerująca na Polsce i Polakach.

 2. polach 22.11.2019 20:22

  @Maurycy
  “Zróbmy podobny sondaż ws. antypolonizmu na świecie i nagłośnijmy go!:
  Oni nie są tylko antypolakami, antysłowianami oni są antyludzcy co widać po ich czynach wobec choćby Palestyńczyków.Tam żołnierze którym karze się mordować cywili, już nawet mają dość psychicznie, że sikają po nocach za zlecone im zbrodnie/rozkazy, zabici ludzie się im śnią po nocach, warują tam już całkiem zmuszeni przez Syjonistów do równania całych wiosek z ziemią..
  Na naszej ziemi chcą żyć i pasożytować co świetnie widać od lat bo jesteśmy zbyt bierni na to co robią co mam nadzieje się zmieni jak Polacy przez nich przepastną łapać oddech przyparci do ściany…

 3. polantek 22.11.2019 23:38

  Oni wiedzą, że nie maja tu żadnej przyszłości ze powodu umiłowania przez Polaków wolności i tyle w tym temacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.