W pobliżu Czarnobyla płonie 130 ha lasu

Opublikowano: 01.07.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 335

Po raz drugi na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w pobliżu elektrowni atomowej Czarnobyl doszło do pożaru poszycia leśnego.

Sucha trawa i sitowie zapaliło się na obszarze o powierzchni 130 ha w tak zwanej „Czarnobylskiej puszczy”, strefie wykluczenia w obwodzie kijowskim. Jak poinformowała służba państwowa ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy, pożar wybuchł wczoraj o 17.30 czasu miejscowego. Ogień rozprzestrzenił się wokół poszczególnych ognisk w strefie wykluczenia.

W niebo wzbiły się śmigłowce i samoloty strażackie. W likwidacji pożaru uczestniczą 24 jednostki sprzętu i 117 osób. Niedaleko miejsca pożaru rozmieszczono ruchomy sztab ratownictwa. Sytuacja może się pogorszyć z powodu upalnej i suchej pogody, panującej w obwodzie kijowskim.

28 kwietnia w„Czarnobylskiej puszczy”, gdzie wówczas także panowały upały, wybuchł pożar na powierzchni około 400 ha. Pożar, który według jednej z wersji wybuchł z powodu nieostrożnego obchodzenia się z ogniem, a według drugiej — w wyniku podpalenia, udało się ugasić dopiero 2 maja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.