W październiku eksploduje „finansowa bomba zegarowa”

Opublikowano: 08.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1595

Były premier Gordon Brown wezwał polityków partii rządzącej do natychmiastowego przyjęcia pakietu pomocowego dla rodzin, które po kolejnych podwyżkach cen energii w październiku tego roku mogą nie być w stanie się utrzymać. W dramatycznym apelu Brown ostrzega, że „w październiku [w Wielkiej Brytanii] eksploduje finansowa bomba zegarowa”.

Gordon Brown zażądał od Borisa Johnsona, by ten, pozostając jeszcze na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, opracował awaryjny budżet, zanim miliony mieszkańców UK zostaną „zepchnięte na skraj” egzystencji. Były premier Wielkiej Brytanii z ramienia Partii Pracy ostrzega, że po kolejnych podwyżkach cen energii, do których dojdzie w październiku, na Wyspach „eksploduje finansowa bomba zegarowa”. Z raportu przeprowadzonego przez przez prof. Donalda Hirscha z Loughborough University na zlecenie Browna wynika, że pomoc udzielana obecnie przez rząd gospodarstwom domowym nie odpowiada ich potrzebom. Były premier wezwał zatem zarówno urzędującego premiera, jak i starających się o tę posadę Rishiego Sunaka i Liz Truss, do przyjęcia w następnym tygodniu nadzwyczajnych środków zaradczych.

Jesienią wiele gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii znajdzie się nad finansową przepaścią?

„W przypadku rodzin finansowa bomba zegarowa eksploduje w październiku, gdy nastąpi druga fala podwyżek cen paliw w ciągu sześciu miesięcy, która wywoła falę uderzeniową w każdym gospodarstwie domowym i popchnie miliony ludzi w przepaść. Kilka miesięcy temu Jonathan Bradshaw i Antonia Keung z York University oszacowali, że kwietniowy wzrost cen paliw o 54 proc. uwięzi 27 milionów ludzi w 10 milionach gospodarstw domowych w ubóstwie energetycznym. Teraz 35 milionów ludzi w 13 milionach gospodarstw domowych – bezprecedensowe 49,6 proc. populacji Wielkiej Brytanii – jest zagrożonych ubóstwem energetycznym w październiku” – pisze Gordon Brown na łamach „The Observer”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

1 wypowiedź

  1. Stanlley 08.08.2022 14:06

    Na zdjęciu tytułowym przypomina mr Bean’a , ale wypowiedź też Jasia Fasoli godna. Jak może być przyczyna? No kto by się spodziewał…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.