W obronie prawa Kanadyjczyków do posiadania broni

Opublikowano: 13.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 48

Kanadyjczycy broniący prawa posiadania broni palnej protestowali w sobotę w Ottawie, domagając się zniesienia niesprawiedliwego i nieskutecznego zakazu posiadania niektórych rodzajów karabinów półautomatycznych broni szturmowej wprowadzonego przez rząd federalny. Kanadyjska Koalicja na rzecz Prawa do Broni Palnej (CCFR) zorganizowała „marsz uczciwości”, na Wzgórzu Parlamentarnym w celu obrony praw swoich członków.

„Zakaz posiadania broni dla legalnych, licencjonowanych i sprawdzonych przez RCMP właścicieli broni nie ma nic wspólnego z brutalną przemocą jaką obserwujemy w miastach w całym kraju” – powiedziała Tracey Wilson, wiceprezes organizacji ds. public relations. – Rząd zamierza wydać miliardy dolarów konfiskując nasze legalnie nabyte karabiny, które są bezpiecznie zamknięte w sejfach, w naszych domach.

Wydarzenie miało na celu pokazanie reszcie społeczeństwa, że właściciele broni to „twoi przyjaciele, koledzy i sąsiedzi”.

Petycja konserwatywnego posła Rempela Garnera przeciwko federalnemu zakazowi broni palnej zebrała ponad 230 000 podpisów. W maju rząd liberalny ogłosił, że wprowadzi zakaz dla ok 1500 typów broni szturmowej, które – mimo ograniczeń obowiązujących w Kanadzie, jak ograniczenie maksymalnej pojemności magazynka do 5 naboi – zdaniem rządu są przeznaczone do użytku na polu bitwy, a nie do polowań lub strzelectwa sportowego.

Rząd Trudeau ogłosił w maju, że obecnie zakazuje używania, sprzedaży i importu broni szturmowej do Kanady. Rząd opracowuje program odkupu, aby wycofać broń z obiegu, ale program ten byłby dobrowolny, a nie obowiązkowy, co budzi niepokój zwolenników kontroli uzbrojenia.

CCFR argumentuje, że zakazane karabiny to broń przeznaczona do polowań i strzelectwa sportowego, bo tak ich właściciele używają ich od dziesięcioleci. Grupa argumentuje, że nowe regulacje, uchwalone dekretem ministerialnym, są niezgodne z prawem i wykraczają poza uprawnienia przyznane rządowi federalnemu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o