W obronie prawa Kanadyjczyków do posiadania broni

Opublikowano: 13.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 204

Kanadyjczycy broniący prawa posiadania broni palnej protestowali w sobotę w Ottawie, domagając się zniesienia niesprawiedliwego i nieskutecznego zakazu posiadania niektórych rodzajów karabinów półautomatycznych broni szturmowej wprowadzonego przez rząd federalny. Kanadyjska Koalicja na rzecz Prawa do Broni Palnej (CCFR) zorganizowała „marsz uczciwości”, na Wzgórzu Parlamentarnym w celu obrony praw swoich członków.

„Zakaz posiadania broni dla legalnych, licencjonowanych i sprawdzonych przez RCMP właścicieli broni nie ma nic wspólnego z brutalną przemocą jaką obserwujemy w miastach w całym kraju” – powiedziała Tracey Wilson, wiceprezes organizacji ds. public relations. – Rząd zamierza wydać miliardy dolarów konfiskując nasze legalnie nabyte karabiny, które są bezpiecznie zamknięte w sejfach, w naszych domach.

Wydarzenie miało na celu pokazanie reszcie społeczeństwa, że właściciele broni to „twoi przyjaciele, koledzy i sąsiedzi”.

Petycja konserwatywnego posła Rempela Garnera przeciwko federalnemu zakazowi broni palnej zebrała ponad 230 000 podpisów. W maju rząd liberalny ogłosił, że wprowadzi zakaz dla ok 1500 typów broni szturmowej, które – mimo ograniczeń obowiązujących w Kanadzie, jak ograniczenie maksymalnej pojemności magazynka do 5 naboi – zdaniem rządu są przeznaczone do użytku na polu bitwy, a nie do polowań lub strzelectwa sportowego.

Rząd Trudeau ogłosił w maju, że obecnie zakazuje używania, sprzedaży i importu broni szturmowej do Kanady. Rząd opracowuje program odkupu, aby wycofać broń z obiegu, ale program ten byłby dobrowolny, a nie obowiązkowy, co budzi niepokój zwolenników kontroli uzbrojenia.

CCFR argumentuje, że zakazane karabiny to broń przeznaczona do polowań i strzelectwa sportowego, bo tak ich właściciele używają ich od dziesięcioleci. Grupa argumentuje, że nowe regulacje, uchwalone dekretem ministerialnym, są niezgodne z prawem i wykraczają poza uprawnienia przyznane rządowi federalnemu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o