W obronie Piotra Ikonowicza

Opublikowano: 10.11.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 265

7 listopada odbył się przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu przeciwko uwięzieniu Piotra Ikonowicza z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, skazanego na 90 dni aresztu za rzekome pobicie kamienicznika podczas blokady eksmisji na bruk.

Protest zorganizowała poznańska Federacja Anarchistyczna. W jego trakcie odczytano list Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów do Wojewody Wielkopolskiego. “Instytucje państwowe jak policja, prokuratura i sądy okazywały swoje łaskawe oblicze, umarzając dochodzenia i postępowania w sprawach czyścicieli kamienic” – pisze w liście stowarzyszenie. “Mamy sytuację, kiedy działacz lokatorski, Piotr Ikonowicz, siedzi w więzieniu, a Piotr Śruba, znany Panu Wojewodzie osobiście poznański czyściciel kamienic, jest wolny. Pomimo, że jest on odpowiedzialny za nękanie dziesiątek rodzin. Wiele osób przypłaciło to zdrowiem i bezdomnością” – dodają autorzy listu.

Dzień później, 8 listopada w Warszawie, około 200 osób zebrało się 8 listopada przez Pałacem Prezydenckim, aby domagać się od prezydenta Bronisława Komorowskiego ułaskawienia obrońcy praw lokatorów Piotra Ikonowicza z Kancelarii Sprawiedliwości społecznej. Akcję wsparły warszawskie organizacje lokatorskie, a także OZZ Inicjatywa Pracownicza oraz WZZ Sierpień ’80. Obecni byli przedstawiciele między innymi Twojego Ruchu, PPS oraz stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska.

Andrzej Smosarski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, który brał udział w blokadzie eksmisji, podczas której Ikonowicz miał rzekomo pobić kamienicznika, opowiedział o absurdalności tego zarzutu. Dodał, że rzekomo poszkodowany był tak zainteresowany sprawą, że nawet nie chciał stawiać się w sądzie, a wszyscy inny świadkowie obalili jego wersję wydarzeń.

Mówcy przypominali o tym, że wyrok skazujący Ikonowicza na prace społeczne zapadł po procesie nie spełniającym wymogów rzetelności. Sąd miał też możliwość, aby jako prace społeczne zakwalifikować działalność Ikonowicza w ramach KSS.

Przypominano również, że Bronisław Komorowski jednocześnie powołuje komitet budowy pomnika upamiętniającego Polską Partię Socjalistyczną, a jednocześnie nie chce ułaskawić człowieka skazanego za działalność nawiązującą do najlepszych tradycji PPS.

Autor: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica.pl
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. pablitto 10.11.2013 11:05

  Jak widać, wciąż żyjemy w państwie bezprawia. Bez względu na poglądy, też protestowałbym w obronie tego człowieka.

  Ciekawe, kiedy dojdzie w końcu do tego, że ludzie niezależnie od poglądów i sztucznych podziałów staną ponownie ramię w ramię, by zrobić coś ważnego dla tego świata, podobnie jak przy legendarnym już proteście przeciw aCTA.
  Waadza robi co może, by podzielić społeczeństwo, i niestety wciąż jej się to udaje. Ciekawe, kiedy poziom społecznej świadomości wzniesie się ponad idiotyczne sztucznie generowane podziały polityczno-ideologiczno-ekonomiczno-jakieśtam.
  Wszyscy lecimy tym samym “statkiem kosmicznym” Ziemia.

 2. Aaron Schwartzkopf 10.11.2013 12:45

  A co w tej sprawie robi polski oddział Amnesty International?

 3. biedak 10.11.2013 15:50

  http://wolnemedia.net/prawo/uchylono-wyrok-nakazujacy-eksmisje-niepelnosprawnego/

  Gdzie wtedy był ten komuch?! Jak jeszcze możecie go bronić?!

 4. toya 10.11.2013 20:06

  (Komentarz usunięty. Naruszenie Regulaminu WM – pkt 3 b) Mod.

 5. biedak 10.11.2013 22:49

  @toya swoimi ciężkimi argumentami zamknąłeś mi usta oraz zmusiłeś mnie do zmiany zdania. Brawo.

  Społeczność Wolnych Mediów zaniża poziom z tygodnia na tydzień.

 6. pablitto 12.11.2013 11:50

  hmm… patrzcie – huragan na Filipinach – gdzie wtedy był jakiś Supermen?
  Przecież to na pewno komuch i lewak jakiś, zlinczować go!

  ;/
  ten świat schodzi na psy – constans w sumie, ale ciekawe, czy gdzieś będzia jakaś granica, no, chyba że to “limes inferior”.

  @ biedak
  hmm, jesli umiałbyś posługiwać się kalendarzem biedaku, to zobaczyłbyś, że zapewne był już w pudle.
  PS. wiesz, ile eksmisji odbywa się w tym kraju??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.