W Nowym Jorku zatrzymano dziesiątki aktywistów

Opublikowano: 18.09.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 531

Nowojorska policja aresztowała dziesiątki aktywistów Occupy Wall Street, którzy zebrali się wczoraj w finansowym centrum miasta z okazji rocznicy ruchu protestacyjnego.

Aktywiści próbowali między innymi otoczyć budynek Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Antykapitalistyczna akcja zgromadziła łącznie około tysiąca ludzi – znacznie mniej niż zeszłoroczne akcje Occupy Wall Street.

Departament Policji w Nowym Jorku już wczesnym rankiem otoczył budynek giełdy kordonem, wpuszczając do środka tylko ludzi tam pracujących. Ponadto policja blokowała przemieszczanie się aktywistów. Ochronę wystawiono wokół wszystkich ważnych budynków władz miejskich i państwowych, a także symbolu Wall Street – posągu Szarżującego Byka.

W porannym raporcie policja poinformowała o kilku aresztowaniach. Adwokat Gideon Oliver reprezentujący interesy szeregu aktywistów oznajmił na swoim koncie na Twitterze, że do godziny 11:30 czasu lokalnego zatrzymane zostały co najmniej 104 osoby.

Rok temu na Manhattanie aktywiści Occupy Wall Street zorganizowali miasteczko namiotowe. Ruch szybko zdobył popularność i rozprzestrzenił się na całym świecie. Jednak kilka miesięcy później wszyscy zostało ono zlikwidowane na mocy decyzji sądu lub opuszczone przez mieszkańców. Obserwatorzy podkreślają, że ruchowi Occupy Wall Street nie udało się rozwinąć i stać się poważną siłą polityczną. Mimo to nadal ma mnóstwo zwolenników.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jj44 18.09.2012 15:20

    A kogo mieli zatrzymać? Władców papieru?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.