W Nowej Zelandii będzie referendum ws. legalizacji marihuany

Opublikowano: 19.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1587

Nowa Zelandia zalegalizowała niedawno medyczną marihuanę. Teraz rząd zapowiada głosowanie w sprawie legalizacji palenia marihuany do celów rekreacyjnych. Stosowne referendum odbędzie się w 2020 roku podczas wyborów parlamentarnych.

Decyzję w sprawie zorganizowania referendum ogłosił Minister Sprawiedliwości, Andrew Little. Wyniki głosowania będą wiążące. Oznacza to, że rząd pozwoli obywatelom zadecydować o legalizacji palenia marihuany do celów rekreacyjnych.

Sondaże przeprowadzone na przestrzeni lat wskazują, że tamtejsze społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte na marihuanę. Warto dodać, że Nowa Zelandia będzie pierwszym krajem na świecie, który podejmie decyzję w sprawie legalizacji w oparciu o wyniki referendum.

Lokalna organizacja New Zealand Drug Foundation (NZDF) wskazuje, że nawet 80% osób w wieku do 21 lat przynajmniej raz paliło marihuanę. Jest to także najczęściej stosowany nielegalny narkotyk w kraju. Władze uważają, że są to wystarczające powody, aby zalegalizować palenie marihuany.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.