W Norwegii dzieci mogą zmienić płeć od 7 roku życia

Opublikowano: 02.07.2015 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Norweskie dzieci powyżej siódmego roku życia mają teraz prawo do zmiany swojej orientacji seksualnej. Tak mówi przyjęta przez rząd nowa ustawa.

Norwegia jest obecnie krajem o najniższej granicy wieku, gdzie prawa transseksualistów zaczynają działać. Po przyjęciu tej ustawy minister zdrowia Norwegii uroczyście oświadczył, że czuje poczucie dumy z tej innowacji.

„To jest bardzo ważny obszar, w którym za Norwegią jest wiele krajów daleko w tyle od co najmniej kilku lat” – powiedział minister.

Ale teraz Norwegia „prześcignęła” resztę Europy… W większości europejskich krajów płeć można zmienić po ukończeniu osiemnastego roku życia.

Minister zdrowia nie zapomniał dodać, że dzieci w wieku od lat 7 do 16 są zobowiązane do konsultacji z rodzicami, zanim zdecydują się na zmiany i dopiero wówczas mogą podjąć decyzję o swojej przyszłości bez konieczności badania lekarskiego lub psychiatrycznego.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

No tym razem przyznaje – odebralo mi mowe…