W Nigerii z rurociągów Shella wciąż wycieka ropa

Opublikowano: 12.03.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 652

Nigeryjskie plemiona złożyły pozew przeciwko brytyjskiej firmie Shell, ponieważ pozwala ona na setki przecieków i wycieków w ciągu roku. Przedstawiciele Shella z premedytacją ignorują protesty miejscowej ludności.

Dla wielkiej korporacji nieważni są ludzie. Liczą się tylko pieniądze i pozyskiwane surowce, podaje RT. Shell czerpie ogromne zyski z Afryki, ale liczne zanieczyszczenia trafiają do wody i są wchłaniane przez glebę.

Miejscowi Nigeryjczycy nadal prowadzą tradycyjny sposób życia, a źródłem ich utrzymania jest rolnictwo i rybołówstwo. Ludzie ci ponieśli i ponoszą ogromne straty z powodu katastrofy ekologicznej.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wtem 12.03.2016 10:40

    tallinn, z powodu katastrof ekologicznych cierpi wszystko co żyje, nie tylko bezpośrednio dotknięci, dlatego używamy nazwy “katastrofa”(przewrót).
    Natomiast w tym wypadku nie ma mowy o katastrofie, ponieważ brakuje elementu nagłości i nieprzewidywalności. Zwykłe ludobójstwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.