W Niemczech gwałtownie rośnie liczba bezdomnych

Opublikowano: 20.11.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 409

Niemiecka organizacja zajmująca się problemem osób bezdomnych poinformowała, że według dostępnych szacunków w ciągu ostatnich trzech lat znacząco zwiększyła się liczba osób mieszkających na ulicy. Jeszcze w 2014 roku bez dachu nad głową w kraju naszych zachodnich sąsiadów pozostawało 39 tysięcy osób, natomiast w ubiegłym roku grupa ta zwiększyła się do blisko 52 tysięcy ludzi, nie wspominając już o mieszkańcach Niemiec nie posiadających własnego lokum z powodu prywatyzacji mieszkań komunalnych.

Dane na temat bezdomności zebrało Federalne Stowarzyszenie Pomocy dla Bezdomnych w Niemczech, które alarmuje, iż w ostatnich latach gwałtownie zwiększa się liczba osób pozostających bez dachu nad głową. W 2014 roku ich liczbę szacowano na 39 tys., natomiast w ubiegłym roku miało być ich już blisko 52 tys., co oznacza wzrost o jedną trzecią jedynie w ciągu dwóch lat. Ponadto rośnie liczba obywateli Niemiec nie posiadających własnych mieszkań, bowiem przed trzema laty było ich 335 tysięcy, a już w 2016 r. aż 422 tys.

Te ostatnie dane obejmują osoby, które nie mają mieszkania na własność, ani nie korzystają z lokali komunalnych, stąd też najczęściej muszą liczyć na pomoc rodziny i organizacji charytatywnych, lub po prostu decydować się na zbiorowe zakwaterowanie. Według specjalistów rosnąca liczba bezdomnych i osób nieposiadających własnego miejsca zamieszkania ma związek z niemożnością płacenia czynszów lub kredytów z powodu niskich płac oraz nadmiernego zadłużenia.

Thomas Specht, szef Federalnego Stowarzyszenia Pomocy dla Bezdomnych w Niemczech, zwraca też uwagę na fakt, iż w Niemczech stale rosną czynsze, a dodatkowo redukowana jest liczba mieszkań komunalnych. W porównaniu do 1990 roku obecnie dostępnych jest 60 proc. mniej lokali publicznych, ponieważ zostały one sprzedane prywatnym inwestorom, stąd też władze utraciły kontrolę nad zasobami tanich mieszkań.

Na podstawie: TheLocal.de
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.