W Niderlandach kobiety mogą dołączyć do męskiego futbolu

Opublikowano: 12.05.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 565

Holenderski Związek Piłki Nożnej dał zielone światło dla drużyn mieszanych na amatorskim poziomie rozgrywkowym. Kobiety będą mogły więc grać w seniorskich drużynach dla mężczyzn, aby w ten sposób piłka nożna zaczęła dążyć w kierunku jeszcze większej „równości i różnorodności”.

Decyzją Holenderskiego Związku Piłki Nożnej (KNVB) utalentowane zawodniczki będą mogły grać w jednej drużynie z mężczyznami. Jak na razie będzie to jednak możliwe tylko na amatorskim poziomie. Do tej pory kobiety były uprawnione do gry razem z mężczyznami tylko w zespołach juniorskich oraz w nieprofesjonalnych zespołach z niższych lig holenderskich.

Zmiany wprowadzone przez KNVB nie będą obejmowały zespołów kobiecych, stąd mężczyźni wciąż nie będą mogli rywalizować na jednym poziomie razem z kobietami.

Przedstawiciele holenderskiego związku w tym sezonie przeprowadzili eksperyment, mający dać odpowiedź na pytanie, czy podobne rozwiązania rzeczywiście mogą zostać wdrożone. Mieszana drużyna z Fryzji zagrała więc siedem spotkań na czwartym poziomie rozgrywkowym, a próba miała przynieść pozytywne rezultaty.

Dopuszczenie kobiet do zespołów, w których występują mężczyźni, ma być kolejnym krokiem w kierunku „równości i różnorodności” w holenderskim futbolu. Dyrektor KNVB ds. gier amatorskich Jan-Dirk van der Zee powiedział, że w ten sposób związek chce zaoferować kobietom „miejsce w piłkarskim krajobrazie w oparciu o ich cechy i ambicje”.

Na podstawie: Dutchnews.nl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o