W Moskwie zatrzymano kobietę z odciętą głową dziecka

Opublikowano: 01.03.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 401

W Moskwie została zatrzymana kobieta przy stacji metra „Oktjabrskoje pole” w związku z podejrzeniem o zabójstwo dziecka, którego ciało pozbawione głowy zostało znalezione po pożarze w mieszkaniu w północno-zachodniej części stolicy. Poinformowała o tym agencję Moskwa rzeczniczka Państwowego Komitetu Śledczego w rejonie Moskwy – Julia Iwanowa. Według stacji telewizyjnej REN TV kobieta w hidżabie trzymała odciętą głowę dziecka i groziła, że wysadzi się w powietrze.

W poniedziałek rano 29 lutego w Moskwie na ulicy Milicji Ludowej odnotowano pożar w mieszkaniu w wieżowcu. Na miejscu znaleziono ciało 4-letniego dziecka bez głowy, informuje rosyjska agencja „Interfax” powołując się na źródła. Według wstępnych danych dziecko zostało zabite, a mieszkanie podpalone.

Matka dziecka, któremu kobieta z jednego z państw Azji Środkowej odcięła głowę w Moskwie, po utracie przytomności została zabrana przez karetkę – informuje kanał telewizyjny „Gwiazda”.

Saperzy zbadali miejsce zatrzymania kobiety z głową dziecka przy stacji moskiewskiego metra na obecność materiałów wybuchowych. Sprawdzili również torbę, w której podejrzana przyniosła głowę, poinformował naoczny świadek stację radiową Mówi Moskwa. Nie znaleziono materiałów wybuchowych. Wyjście ze stacji otoczono, ale pociągi jeździły jak zwykle.

Służba prasowa Głównego Komitetu Śledczego poinformowała o szczegółach zdarzenia. „Według wstępnych danych opiekunka dziecka jest obywatelką jednego z państw Azji Środkowej, urodzona w 1977 roku. Po tym, jak rodzice ze starszym dzieckiem opuścili mieszkanie, z nieznanych powodów zabiła osobę małoletnią, podpaliła mieszkanie i opuściła miejsce zdarzenia” — czytamy w oświadczeniu. „Biorąc pod uwagę wyraźnie niewłaściwe zachowanie zatrzymanej, śledczy natychmiast skierowali ją na badania psychiatryczne w celu określenia jej zdolności rozumienia swoich działań i czynów” — zaznacza służba prasowa.

Ustalono tożsamość kobiety – jest to obywatelka Uzbekistanu Giulczechra Bobokulowa.

Podczas przesłuchania kobieta wyjaśniła swoje działania zdradą męża, informuje rosyjski kanał LifeNews. Jak zaznacza kanał telewizyjny, kobieta nie mogła wyjaśnić dokładnie, jak właściwie niewierność małżonka związana jest z rodziną, w której pracowała jako opiekunka.

Według śledczych, czekając aż rodzice ze starszym dzieckiem opuszczą mieszkanie, Bobokulowa popełniła morderstwo, podpaliła mieszkanie i opuściła miejsce wydarzeń zabierając ze sobą głowę dziewczynki.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 4 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.