W Mińsku odbyła się inauguracja Alaksandra Łukaszenki

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 79

Aleksander Łukaszenka objął stanowisko prezydenta Białorusi. Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej wręczyła mu legitymację głowy państwa. Ceremonię zorganizowano w Pałacu Niepodległości.

Łukaszenka położył prawą rękę na Konstytucji kraju i złożył przysięgę w języku białoruskim. „Później podpisał akt złożenia przysięgi, po czym przewodnicząca Centralnej Komisji Białorusi ds. wyborów i referendów w republice Lidia Jermoszina wręczyła Łukaszence stosowny dokument, potwierdzający, że jest prezydentem kraju” – poinformowano. Łukaszenka stoi na czele państwa od ponad 26 lat, to jego szósta kadencja.

„Jednocześnie Rada Koordynacyjna opozycji Białorusi opowiada się za bezterminową akcją nieposłuszeństwa” – powiedział członek prezydium rady Pawieł Łatuszka. Dzisiaj byliśmy świadkami bezprecedensowej sytuacji. Odchodzący prezydent, który twierdzi, że zdobył ponad 80% głosów na wyborach, przeprowadził operację specjalną odnośnie swojej samoinauguracji” – napisano w oświadczeniu, rozpowszechnionym przez służbę prasową rady. „Nigdy nie zgodzimy się na fałszowanie i żądamy nowych wyborów! Apelujemy do wszystkich o rozpoczęcie bezterminowej akcji sprzeciwu!” – powiedział Łatuszka.

Wybory prezydenckie odbyły się na Białorusi 9 sierpnia. Aleksander Łukaszenka zdobył 80,1% głosów. To jego szósta z rzędu kadencja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o