W Mińsku odbyła się inauguracja Alaksandra Łukaszenki

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 324

Aleksander Łukaszenka objął stanowisko prezydenta Białorusi. Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej wręczyła mu legitymację głowy państwa. Ceremonię zorganizowano w Pałacu Niepodległości.

Łukaszenka położył prawą rękę na Konstytucji kraju i złożył przysięgę w języku białoruskim. „Później podpisał akt złożenia przysięgi, po czym przewodnicząca Centralnej Komisji Białorusi ds. wyborów i referendów w republice Lidia Jermoszina wręczyła Łukaszence stosowny dokument, potwierdzający, że jest prezydentem kraju” – poinformowano. Łukaszenka stoi na czele państwa od ponad 26 lat, to jego szósta kadencja.

„Jednocześnie Rada Koordynacyjna opozycji Białorusi opowiada się za bezterminową akcją nieposłuszeństwa” – powiedział członek prezydium rady Pawieł Łatuszka. Dzisiaj byliśmy świadkami bezprecedensowej sytuacji. Odchodzący prezydent, który twierdzi, że zdobył ponad 80% głosów na wyborach, przeprowadził operację specjalną odnośnie swojej samoinauguracji” – napisano w oświadczeniu, rozpowszechnionym przez służbę prasową rady. „Nigdy nie zgodzimy się na fałszowanie i żądamy nowych wyborów! Apelujemy do wszystkich o rozpoczęcie bezterminowej akcji sprzeciwu!” – powiedział Łatuszka.

Wybory prezydenckie odbyły się na Białorusi 9 sierpnia. Aleksander Łukaszenka zdobył 80,1% głosów. To jego szósta z rzędu kadencja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o