W Madrycie policja brutalnie rozprawia się z protestującymi

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1826

Protestujący przeciwko blokadom w Madrycie spotkali się w miniony weekend z przemocą ze strony policji po tym, jak lokalny rząd wprowadził ograniczenia w wybranych obszarach stolicy.

Wprowadzono ograniczenia w poruszaniu się, zgromadzeniach więcej niż sześciu osób oraz godzinę policyjną od godziny 22:00, głównie w biedniejszych dzielnicach, gdzie, jak się argumentuje, warunki sanitarne są gorsze. W tych obszarach mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy wyłącznie w celach zawodowych, medycznych lub edukacyjnych i muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające, że otrzymali na to zgodę rządu.

Ponad milion mieszkańców Madrytu żyje obecnie pod takimi rozporządzeniami, a w wielu dzielnicach policja ma wsparcie ze strony hiszpańskiej armii.

Sytuacja polityczna w Madrycie jest dość złożona. Wielu protestujących w zamkniętych rejonach o niskich dochodach jest wściekłych na konserwatywne władze regionalne, a ci bardziej lewicowi (niektórzy skrajnie lewicowi) są nieugięci co do tego, że lokalna blokada stanowi dyskryminację klasową. Tymczasem inni centrystyczni i konserwatywni protestujący są po prostu generalnie przeciwni odbieraniu im podstawowych wolności przez centralny rząd Hiszpanii.

Poniższe materiały filmowe ukazują chaos na ulicach miasta (filmy opublikowano od 25 do 28 września)…

Doradcy ds. Zdrowia z lewicowego rządu centralnego naciskają na lokalny konserwatywny rząd Madrytu, aby nałożył ograniczenia na całe centrum miasta, co miałoby zamknąć blisko 3,5 miliona ludzi.

Jak dotąd konserwatywna liderka regionu Isabel Diaz Ayuso oparła się drugiemu całkowitemu zablokowaniu miasta, mówiąc, że skutki gospodarcze byłyby zbyt destruktywne. „Niszczymy siebie… Nie wiem, ile firm traci każdego dnia miejsca pracy i możliwości” – powiedział dziennikarzom Ayuso w niedzielę.

Autorstwo: Steve Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.