W Londynie pojawią się toalety bez podziału na płeć

Opublikowano: 02.12.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 669

W stolicy Wielkiej Brytanii mają pojawić się toalety “neutralne płciowo”. Sadiq Khan chce, aby obok wychodków przeznaczonych dla osób płci męskiej i żeńskiej pojawiły się także ubikacje dla osób transpłciowych i przedstawicieli tzw. “trzeciej płci”.

Burmistrz Londynu zaapelował w czwartek do deweloperów, aby toalety bez podziału na konkretną płeć znalazły się zarówno w budynkach o charakterze komercyjnym, jak i szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Khan chce, aby pojedyncze kabiny typu “unisex” stały się czymś powszechnym dla londyńskiego krajobrazu i żeby można było z nich korzystać w teatrach, kinach, centrach handlowych, pubach czy restauracjach. W ten sposób przedstawiciele mniejszości płciowych czuliby się bardziej komfortowo w najbardziej kosmopolitycznym i zróżnicowanym mieście Europy.

Warto dodać, że tego typu rozwiązania już są stosowane, także w samym Londynie. Można je znaleźć choćby w sieci popularnych kawiarni Starbucks.

Ratusz ma wkrótce wystosować szczegółowe wytyczne dotyczące tej kwestii. Sadiq Khan chciałby, aby jego projekt toalet “neutralnych płciowo” służył nie tylko osobom transpłciowym i o niebinarnej tożsamości płciowej, ale także osobom niepełnosprawnym oraz matkom z dziećmi. Burmistrz podkreśla, że dzięki nim osoby z nich korzystające poczują się bardziej bezpiecznie i komfortowo.

“Poprzysiągłem, że będę burmistrzem wszystkich londyńczyków, więc jestem zdeterminowany, aby zapewnić wszystkim możliwość pełnego korzystania z naszego wspaniałego miasta” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Khana. “Toalety są istotną usługą publiczną i mogą poprawić jakości życia w Londynie, zarówno tym, którzy tu mieszkają, jak i tym którzy są turystami”.

“Potrzebujemy toalet, które odzwierciedlą niesamowitą różnorodność tego miasta i sprawią, że ludzie będą się poruszali po nim z godnością” – kończy Khan.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.